Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

007 przygód Franka i Wendy

2006-06-19,

Kategoria : Filmy

Frank i Wendy to agenci FBI do zadań specjalnych. I chociaż dyndające piersi Wendy oraz szpetna twarz Franka mało kojarzą się z bohaterami Archiwum X, to jednak cała reszta ich fizjonomii oraz zadania, jakie mają do spełnienia, przywodzą na myśl parę heroicznych agentów. Frank i Wendy obserwują fabrykę kiełbas prowadzoną przez nazistowskich karłów (którzy w rzeczoną kiełbasę przerabiają co bardziej niepokornych obywateli), knujących spisek zmierzający do podbicia świata.


Frank i Wendy to pierwotnie siedmioczęściowy animowany serial złożony z dziewięciominutowych szkiców. Zszyte w film pełnometrażowy stanowią wyjątkową, nieco cierpką (i pieprzną zarazem) rozrywkę dla dorosłych. Nie brak tu także polityki - Estończycy świetnie się bawią kosztem sąsiadujących Litwinów, Amerykanów i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Świat wokół agentów wypełniony jest czarnym humorem, absurdem i surrealizmem. Ta prowokująca animacja to także niezwykła parodia współczesnej kultury.

 

Wyciosany z surrealistycznych motywów, kreskówkowej przemocy i sprośnego humoru.
Leslie Felperin, Variety

 

Próbka wyjątkowo beztroskiej animacji ze wschodu, nonszalanckiej i ekstremalnie zabawnej, która robi przytyki do obecnej międzynarodowej sytuacji politycznej. Animowany surrealizm na najwyższym poziomie.
www.cinemasitges.com

 

Niekończący się pochód alegorycznych postaci i niezbyt subtelnych ciosów rozdawanych wszystkim, bez względu na to po której stronie politycznego koryta się znajdują.
www.melbournefilmfestival.com


W kinie Światowid od 23 do 29 czerwca 2006
Tytuł oryginalny: Frank & Wendy
Produkcja: Estonia, 2005 [75 min.]
Reżyseria: Kaspar Jancis, Ülo Pikkov, Priit Tender
Oficjalna strona filmowa: http://www.joonisfilm.ee/frankandwendy.htm
Gatunek: animowany/komedia
Cena biletu: 12 zł
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

 

2006-06-19

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna