Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Akwamaryna (4-10.08.2006)

2006-07-20,

Kategoria : Filmy

Historia „Akwamaryny" rozpoczęła się od powieści uznanej pisarki Alice Hoffman, której dzieła stały się już podstawą dwóch filmów: „Totalna magia" i „Miejsce na ziemi".


„Akwamaryna" to historia Claire (Emma Rroberts) i Hailey (Joanna „JoJo" Levesque), dwóch trzynastoletnich przyjaciółek, które stają na progu przygody swego życia, kiedy w basenie odkrywają syrenę (Sara Paxton) o imieniu Akwamaryna. Piękna błękitnowłosa 18-letnia syrena wypłynęła z domu tuż przed planowanym zamążpójściem w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Jeśli uda się jej przekonać ojca, że taka miłość nie jest mitem, pozwoli jej zerwać podwodne zaręczyny. Ma na to tylko trzy dni.

 

Początkowo wydawało mi się, że film opowiada odkrywaniu własnej osobowości, o przekonywaniu się, kim jesteś. Jednakże - być może za sprawą więzi, jaka połączyła na planie Sarę, Emmę i JoJo i grane przez nie postacie - film zaczął ewoluować w stronę opowieści o przyjaźni. Ostatecznie mogę powiedzieć, że to film ludziach, którzy pozostają przyjaciółmi na dobre i na złe. Co za inspirująca historia (...) ta historia ma unikalny potencjał wizualny. To stwarzało szansę na pokazanie czegoś, co rzadko widzimy na ekranie, zwłaszcza w filmach dla nastolatek. Ten scenariusz wydał mi się zapowiedzią filmu, jaki sama bym chętnie obejrzała, mając tyle lat co jego bohaterki!
Elizabeth Allen, reżyserka

 

Zawsze pociągały mnie filmy o możliwościach drzemiących w kobietach. Jakkolwiek „Akwamaryna" jest całkowicie oryginalną historią, porusza bliskie mi tematy, co więcej - ma szansę pozytywnie wpłynąć na młode kobiety.

I zabawić je.
Susan Cartsonis, producent, reżyser

 

W kinie Światowid od 4 do 10 sierpnia 2006
Tytuł oryginalny: Aquamarine
Produkcja: USA, 2006 [104 min.]
Reżyseria: Elizabeth Allen
Obsada: Sara Paxton, Emma Roberts, Joanna JoJo Levesque
Gatunek: familijny, komediodramat, fantasy
Oficjalna strona filmowa: www.aquamarinemovie.com
Cena biletu: 12 zł
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

 

2006-07-20

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna