Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Przebłyski natury

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Czeka na nas świat (16.09.2006)

2006-09-12,

Kategoria : Filmy

Pod szyderczym tytułem „Czeka na nas świat" kryje się opowieść o pokoleniu młodych ludzi, którzy wkraczając w dorosłe życie odkrywają, że świat na nich wprawdzie czeka, ale z kłami i pazurami, żeby ich przepędzić.


Bohaterem filmu jest Piotruś - trzydziestolatek, który żyje na utrzymaniu matki-rencistki. W wyniku zbiegu okoliczności, bohater zostaje pozbawiony środków do życia i musi przetrwać miesiąc na własny rachunek.. W poszukiwaniu pracy i źródła dochodów, Piotruś przemierza polską rzeczywistość, podejmując coraz bardziej rozpaczliwe i poniżające próby zarobkowania. Spotyka na swojej drodze barwne postacie., którą wspólną cechą jest to, że próbują Piotrusia wykorzystać (materialnie, seksualnie itd.).
Film jest inspirowany dziełami Formana, Jarmuscha i Munka. Zrealizowany w oryginalnej konwencji tragikomedii, składa się z metaforycznych scen, opowiadanych paradokumentalnie. Metoda narracji ma przekazać widzowi uczucie młodego człowieka, brnącego w świecie ogarniętym obojętnością i pazernością.
Film daje możliwość różnorodnych interpretacji. Jest adresowany do widzów, którzy w epoce filmowej gumy do żucia jeszcze nie odwykli od samodzielnego myślenia i znajdują w tym przyjemność.

 

Produkcja: Polska 2006 [95 min.]
Scenariusz i reżyseria: Robert Krzempek
Obsada: Cezary Żak, Jerzy Trela, Henryk Gołębiewski, Jadwiga Lesiak
Muzyka: Tomasz Jarczyk, Przemysław Witkowicz
Gatunek: dramat
Cena: 12 zł, karnet na 7 filmów 42 zł
Rezerwacja: 055 611 20 68, rezerwacja on-line (kliknij)

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna