Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Jabłka Adama

2006-06-19,

Kategoria : Filmy

Zwycięzca XXI Warszawskiego Festiwalu Filmowego i duński kandydat do Oscara. „Jabłka Adama" to pełna absurdu i czarnego humoru opowieść o walce dobra ze złem. Reżyser - Andreas Thomas Jensen - jest laureatem Oscara i dwóch nominacji za filmy krótkometrażowe.


Neonazista Adam wysiada z autobusu w jakiejś zapadłej duńskiej wsi. Widzi pola falującej kukurydzy i foremny, biały kościółek, w którym niepodzielnie rządzi Ivan, pastor, który ma się zająć resocjalizacją zwolnionego warunkowo kryminalisty. Gdy śmiertelnie poważny Ivan pyta go, jaki cel chciałby sobie wyznaczyć na najbliższych kilka tygodni, Adam zbywa go stwierdzeniem, że chciałby upiec szarlotkę. Nie spodziewa się, że Ivan serio potraktuje jego propozycję. Reżyser zadaje sobie i widzom pytanie: jak bardzo trzeba zbliżyć się do zła, żeby stać się dobrym człowiekiem?

 


Zadziwiające, że można użyć dokładnie tych samych składników - Bóg, Szatan i faszyści - które zrobiły z „Hellboya" fantastyczny komiks filmowy, trochę dłużej je podgotować i wyjdzie z tego wspaniała komedia.
Hollywood Repporter

 

Mistrzowskie połączenie bergmanowskiej refleksji nad sensem życia i post-Tarantinowskich brutalności, absurdów oraz humoru. Zaskakująca mieszanka.
Premiere

 

Znakomita komedia, pełna szaleństwa z głębszym przesłaniem.
Variety

 

„Jabłka Adama" to po prostu piękne kino, które łączy wiarygodność z dowcipem. W udany sposób balansuje na cienkiej granicy pomiędzy subtelnością przesłania a radością z życia.
Guardian

 

W kinie Światowid od 23 do 29 czerwca 2006
Tytuł oryginalny: Adams Aebler
Produkcja: Dania, 2005 [96 min.]
Reżyseria: Anders Thomas Jansen
Obsada: Ulrich Thomsen, Mads Mikkelsen
Oficjalna strona filmowa: www.adamsaebler.dk
Gatunek: komediodramat
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

 

2006-06-19

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna