Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kino Światowid będzie otwarte! Wirtualnie! (wideo)

2020-05-21,

Kategoria : Filmy

Kiedy w sposób tradycyjny pójdziemy do kina i obejrzymy film tak jak kiedyś… nie wiemy. Kino Światowid nie chce czekać na datę odmrożenia z założonymi rękami. Dlatego z myślą o naszych sympatykach przenosimy Kino do Twojego domu.

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.pl

Już 21 maja Kino Światowid zaprosi swoich widzów do obejrzenia niebanalnego repertuaru na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której będziemy mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe z całej Polski w tym, nasze, elbląskie Kino Światowid. MOJEeKINO.pl będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina, która w dobie epidemii umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce. W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. 

Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz kosztować będą (w zależności od filmu 18 zł, 15 zł i 10 zł).

Więcej o inicjatywie mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid (obejrzyj materiał wideo).


Autor: red.


Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna