Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Klucze do domu (13-19.10.2006)

2006-10-12,

Kategoria : Filmy

Paolo  urodził się przed 15 laty. Poród był trudny, okupiony śmiercią matki i licznymi urazami, które stały się przyczyną kalectwa chłopca. Przerażony ojciec, Gianni  porzucił dziecko, oddając je na wychowanie rodziny żony.


      Teraz zgadza się odwieźć syna do kliniki w Berlinie na testy. To ich pierwsze spotkanie. W obcym mieście, wśród obcych ludzi, którzy posługują się obcym językiem, między ojcem i synem rodzi się niezwykła więź. Jej istotę gotowi są pojąć tylko tacy ludzie jak Nicole – matka równie jak Paolo, doświadczonej Nadine. Czy jednak Gianniemu wystarczy sił i samozaparcia, by zająć się chłopcem na stałe?

 

„Bałem się, że w tym filmie zbył łatwo i bezboleśnie polubimy niepełnosprawnego, przypominającego małego ET, przybysza z innej planety. W życiu bywa inaczej. Jednak Amelio dokonał rzeczy wielkiej. Potraktował swojego niepełnosprawnego bohatera, którego gra chłopiec z porażeniem mózgowym, nie jako obiekt naszej troski i litości, ale jako osobę. Dał mu prawo być sobą. Królujący na ekranie niepełnosprawny Andrea Rossi w sposób imponujący to prawo bycia sobą na nas wymusza. Myślę, że dla realizatorów i aktorów - Kima Rossi Stuarta i Charlotte Rampling - ten film był równie wielką przygodą, jaką jest dla widza.”
Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza”„Piękny film na bardzo poruszający temat. Do bólu szczery i niesamowicie współczujący…”
Michael Wilmington, „Chicago Tribune”


Produkcja: Włochy, Francja [105 min.]
Reżyseria, scenariusz: Gianni Amelio, Stefano Rulli
Obsada: Kim Rossi Stuart, Charlotte Rampling, Andrea Rossi, Ingrid Appenroth
Muzyka: Franco Piersanti
Gatunek: dramat obyczajowy
Cena: 12 zł.
Rezerwacja: (055) 6112068, (055) 6112076

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna