Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Przebłyski natury

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kroniki festiwalowe

2006-09-08,

Kategoria : Filmy

Podczas elbląskich Replik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni spotkania z zaproszonymi gośćmi, 12 i 14 września, poprowadzi - Łukasz Maciejewski - dziennikarz, krytyk filmowy i filmoznawca.


Łukasz Maciejewski jest gospodarzem dnia filmowego w telewizyjnym kanale tematycznym TVP Kultura. Stale współpracuje m.in. z pismami: "Odrą", "Dekadą Literacka", "Znakiem", "Kinem", "Filmem", "Tygodnikiem Powszechnym", "Kwartalnikiem Filmowym", "Dziennikiem Polskim" i "Notatnikiem Teatralnym". Jest współautorem książek: "Autorzy kina polskiego", "Kino polskie wobec umierania i śmierci", "50 lat Teatru Tarnowskiego" (wszystkie 2004), "Autorzy kina europejskiego" (2005).

 

Ponadto, żeby w pełni oddać atmosferę konkursu w Gdyni specjalnie dla elbląskiej publiczności przed każdym seansem Replik prezentować będziemy krótką kronikę wydarzeń z tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - KRONIKI FPFF.
Warto zauważyć, że Kronikę zobaczyć będzie można jedynie w Gdyni i Elblągu. Przygotowuje ją tzw. Efemeryczna Grupa Robocza, w której składzie znaleźli się doświadczeni realizatorzy-nonkonformiści znani z kreatywności, wyobraźni i „odmiennego spojrzenia". Ich głównym celem jest pokazanie Festiwalu z nieco innej perspektywy. Dalece różnej od pełnych banałów i oczywistości relacji medialnych do znudzenia kreowanych co roku w niemal identyczny sposób.
Grupę Roboczą tworzą: Jerzy Rados, elblążanin Marcin Borchardt, Arkadiusz Okoński, Marcin "Martinez" Swystun, Mateusz Macur oraz Paweł Łaźniak.

 

Autor: em

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna