Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2019 - przesłuchania

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nowości na naszych ekranach

2018-04-06,

Kategoria : Filmy

Na nasze ekrany wchodzi kilka nowości. Zobacz, co będziemy grali w najbliższym czasie.

 

Najlepsze na smutki są zielone ufoludki – oto motto zabawnej historii przyjaźni chłopca i trójki kosmitów. „Luis i obcy” 2D i 3D w Kinie Światowid od 6 do 19 kwietnia.

12-letni Luis jest bardzo samotny. Nie ma przyjaciół, jego ojciec, ufolog Armin, nie ma dla niego czasu, bo większość czasu spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na dodatek dyrektor szkoły, do której chodzi chłopiec, chce go wysłać do szkoły z internatem poza miastem. Pewnego dnia na podwórku rozbija się statek kosmiczny, którym podróżuje trójka zabawnych ufoludków. Tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Chłopiec musi ukryć kosmitów przed swoim ojcem, który uważa takie istoty za niebezpieczne. Pomagając im wrócić na swoją planetę, Luis sam nabiera ochoty na podróż kosmiczną.

 

Reżyseria i scenariusz: Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein

Dubbing: Paweł Domagała, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Klaudiusz Kaufmann, Tomasz Borkowski, Kamil Kula, Sara Lewandowska, Anna Apostolakis-Gluzińska

Produkcja: Dania, Luksemburg, Niemcy, 2018

Czas: 80 min

 

Kolejny film Stevena Spielberga wchodzi na ekrany kin. Tym razem przedstawił on rok 2045, w którym ludzie uciekają do innego, wirtualnego świata, po to, by znaleźć ukojenie. „Player One” w Kinie Światowid od 6 do 19 kwietnia.

Rok 2045, świat pogrążony jest w chaosie. Wade Watts, podobnie jak większość ludzi, ucieka do OASIS – wirtualnego uniwersum, które daje możliwość podróżowania, przeżywania przygód i bycia kimkolwiek się chce. Twórca OASIS, James Holliday, organizuje konkurs, którego zwycięzca ma zostać jego następcą. Nagroda jest warta wysiłku – ten, komu uda się wygrać, otrzyma ogromną fortunę i przejmie kontrolę nad OASIS. Wade i jego przyjaciele tworzący Wielką Piątkę, podejmują wyzwanie i zaczynają szukać skarbów ukrytych w wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że czeka ich zadanie ważniejsze od konkursu. Muszą ocalić uniwersum i cały świat.

 

Reżyseria: Steven Spielberg

Scenariusz: Ernest Cline, Zak Penn

Obsada: Tye Sheridan, Ben Mendelsohn, T. J. Miller, Simon Pegg, Mark Rylance

Produkcja: USA, 2018

Czas: 140 min

 

„Twarz” to opowieść o tym, kim staje się człowiek w momencie, gdy dostaje cudzą twarz. Bohater po wypadku musi spróbować powrócić do normalności, choć zostaje naznaczony na zawsze. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na 68. MFF w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, w Kinie Światowid od 6 do 19 kwietnia.

Młody mężczyzna, Jacek, mieszka z siostrą we wsi na południu Polski. Nosi długi włosy, skórzaną kurtkę i kamizelkę z logo zespołu Metallica, którego jest fanem. Mieszkańcy wsi uważają go za dziwaka, jednak chłopak wydaje się szczęśliwy – niedawno zaręczył się ze swoja dziewczyną Dagmarą, planuje z nią wspólną przyszłość. Życie Jacka odmienia się po wypadku, jakiemu ulega podczas pracy na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, w którym bohater traci twarz. Po nowatorskiej operacji przeszczepu mężczyzna powraca do rodzinnej wsi. Musi na nowo nauczyć się podstawowych czynności, takich jak mówienie, jedzenie, czy uśmiechanie się. Pomaga mu siostra wierząca nadal w to, że Jacek będzie szczęśliwy. 

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia.

 

Reżyseria: Małgorzata Szumowska

Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Anna Tomaszewska, Dariusz Chojnacki, Robert Talarczyk, Roman Gancarczyk

Produkcja: Polska 2017

Czas: 91 min

 

Przygody złośliwego i ciekawskiego Piotrusia Królika do zobaczenia już 7 i 8 kwietnia na przedpremierowych seansach w Kinie Światowid, a od 13 do 26 kwietnia film będzie w stałym repertuarze kina.

W filmowej wersji kultowej serii książek dla dzieci autorstwa Beatrix Helen Potter Piotruś Królik walczy z Panem McGregorem. Pomagają mu niezawodni przyjaciele, wśród których są Mopsy, Królak, Flopsy i Pani Tiggy-Winkle. Rywalizacja Królika z Panem McGregorem przechodzi na najwyższy poziom, bo stawka, o którą walczą, też jest ogromna – Piotruś chce przejąć kontrolę nad ogrodem warzywnym oraz zdobyć serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki.

 

Reżyseria: Will Gluck

Scenariusz: Will Gluck, Rob Leiber

Obsada: Rose Byrne, Domhnall Gleeson, Sam Neill

Produkcja: Australia, USA, Wielka Brytania, 2018

Czas: 93 min

 

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl.

 


Autor: Agnieszka Pastuszka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna