Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Akademia Nauki i Kreatywności - szkolenia dla nauczycieli

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Od piątku na naszych ekranach

2018-06-29,

Kategoria : Filmy

Filmy Jestem taka piękna, Ava, Kuba Guzik. Na tajemniczym lądzie i Na głębką wodę w Kinie Światowid oglądać można od 29 czerwca.

 

Przeciętna Renee po wypadku zaczyna widzieć siebie jako idealną piękność. "Jestem taka piękna" w Kinie Światowid od 29 czerwca do 12 lipca.

Renee Beennet jest przeciętną mieszkanką Nowego Jorku. Pewnego razu na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego i uderza się w głowę. Po wypadku zaczyn awidziec się jako kobietę o idealnym ciele i pięknej twarzy. Jednak dla reszty ludzi, bohaterka nadal wygląda tak samo. Renee widząc siebie jako piękną osobę, przechodzi przemianę - z szarej myszki staje się pewną siebie, pełną energii kobietą. Nowa Renee robi wrażenie na wszystkich dokoła, przez co zaczyna spoglądać na innych z wyższością. Czy to możliwe, żeby stając się "piękną" dopuścić do głosu "brzydszą"część swojej osobowości?

Reżyseria i scenariusz: Abby Kohn, Marc Silverstein
Obsada: Amy Schumer, Michelle Williams, Rory Scovel, Emily Ratajkowski, Aidy Bryant
Produkcja: USA, 2018
Czas: 110 minut

 

Od 29 czerwca do 12 lipca Kino Światowid zaprasza na film "Ava" - objawienie ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat. Film Lei Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.

Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

Reżyseria: Léa Mysius
Obsada: Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano
Produkcja: Francja
Czas: 105 minut

Kuba Guzik wyrusza wraz ze swoim przyjacielem w pełną przygód podróż lokomotywą przez wody oceanu. "Kuba Guzik. Na tajemniczym lądzie" w Kinie Światowid od 29 czerwca do 12 lipca.

Pośród wód oceanu znajduje się maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i czterema mieszkańcami. Pewnego dnia, listonosz przywozi paczkę, w której znajduje się mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko i nazywają go Kuba Guzik. Po 10 latach od tych wydarzeń Kuba Guzik wraz z jednym z mieszkańców postanawia opuścić wyspę przy pomocy lokomotywy. Przerabiają pojazd tak, żeby mogli nim popłynąć. Kuba wypływając w rejs, ma nadzieję, że dowie się, skąd pochodzi. Morskie fale wyrzucają ich na brzeg wyspy rządzonej przez cesarza Ping Ponga. Władca potrzebuje pomocy dwójki przybyszów, ponieważ jego córka, księżniczka Li Si została porwana przez piratów. Bohaterowie ruszają w poszukiwania dziewczyny przez krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw. Zaczyna się wielka przygoda.  

 

Reżyseria: Dennis Gansel
Scenariusz: Dirk Ahner, Sebastian Niemann, Andrew Birkin
Obsada: Solomon Gordon, Henning Baum, Shirley MacLaine, Annette Frier, Uwe Ochsenknecht
Produkcja: Niemcy, 2018
Czas: 105 minut

 

Od 29 czerwca do 12 lipca Kino Światowid zaprasza na film "Na głęboką wodę" - najnowszą produkcję zdobywcy Oscara Jamesa Marsha ("Teoria wszystkiego"). To prawdziwa historia żeglarza-amatora ze wspaniałymi rolami Colina Firtha i Rachel Weisz.

Claire i Donald Crowhurst to szczęśliwe i zakochane w sobie małżeństwo z trójką dzieci. Gdy rodzinny biznes plajtuje, by zapewnić byt rodzinie, Donald decyduje się na ryzykowny krok. Pomysłowy wynalazca postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata - Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Donald za wszelką cenę chce osiągnąć sukces, którym zasłuży na podziw najbliższych. Wspierany przez ukochaną żonę i kibicujące mu dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na co zdobędzie się, by wygrać z żywiołem i nie zawieść tych, na których najbardziej mu zależy?

 

Reżyseria: James Marsh
Obsada: Colin Firth, Rachel Weisz, David Thewlis, Ken Stott, Jonathan Bailey
Produkcja: Wielka Brytania
Czas trwania: 101 minut

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl.

 

 

 

 

 

 

 


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna