Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Plan doskonały (14 - 27.07.2006)

2006-07-20,

Kategoria : Filmy

Wielokrotnie ominowany do Oscara reżyser Spike Lee (Do the Right Thing, Malcolm X, 25 godzina) wspólnie z nagrodzonym Oscarem producentem Brianem Grazerem (Plan lotu, Kod Da Vinci) zrealizował na podstawie scenariusza Russela Gewirtza błyskotliwy thriller, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Nieczęsto pojawia się opowieść, która potrafi całkowicie pochłonąć kogoś takiego jak Spike Lee.


Dalton Russell (Clive Owen) napada na bank na Manhatanie. Bierze zakładników. Do akcji wkracza policja z prowadzącym sprawę detektywem Keithem Frazierem (Denzel Washington), podejrzanym o wzięcie łapówki w wysokości stu czterdziestu tysięcy dolarów. Wkrótce na miejsce zdarzenia przybywa wynajęta przez prezesa banku (Christopher Plummer) pośredniczka i negocjatorka od „trudnych" spraw, Madeliene White (Jodie Foster). Tych troje będzie miało sobie coś do zaoferowania i to z zupełnie różnych powodów.

 

Spike zawsze mnie fascynował. Uwielbiam jego filmy. Zawsze chciałam wziąć udział w czymś, co reżyseruje, wydawało mi się jednak, że nie mam na to szansy biorąc pod uwagę tematy, jakie podejmował. Jestem więc bardzo podekscytowana tę jedyną w swoim rodzaju możliwością.
Jodie Foster, aktorka

 

„Plan doskonały" to pełen zwrotów akcji thriller. Ma dostarczać widzom rozrywki i sprawiać, by z nadmiaru emocji nie mogli usiedzieć w fotelach.
Brian Grazer, producent

 

To majstersztyk gry z widzem i zajmującej, prowadzonej na ekranie szarady. Zwroty akcji i nowe tropy, a na odświeżenie formuły, również zaburzenia chronologii wydarzeń. Czyli dokładnie to, co w kinie pociąga i fascynuje, a przy okazji jeszcze coś więcej. Spike Lee pozostaje niewątpliwie w formie. Bez względu na rodzaj uprawianego obecnie kina, nie przestaje być obojętny na tematy ważne. Wciąż jest bacznym obserwatorem swego najbliższego podwórka, który jego bolączki czyni dla reszty świata nader uniwersalnymi. Tym samym wpisuje się do panteonu sławnych nowojorczyków, jak Martin Scorsese czy Woody Allen, stając się postacią kluczową tak dla miasta, jak i kina.
Artur Cichmiński, Stopklatka

 

W kinie Światowid od 14 do 27 lipca br.
Tytuł oryginalny: Inside man
Produkcja: USA, 2006 [120 min.]
Reżyseria: Spike Lee
Obsada: Denzel Washington, Jodie Foster, Clive Owen
Gatunek: dramat sensacyjny
Oficjalna strona filmowa: http://theinsideman.net
Cena biletu: 12 zł
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line (kliknij)

 

2006-07-20

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna