Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ratunku! Jestem rybką... (28.07 - 3.08.2006)

2006-07-20,

Kategoria : Filmy

Fly, Stella i ich grubiutki kuzyn Chuck wybierają się na ryby. Przypadkowo dostają się do niezwykłego laboratorium i poznają zwariowanego profesora Mac Krilla, który - aby rozwiązać problem przeludnienia na Ziemi - wymyślił tajemniczą miksturę, pozwalającą ludziom przemienić się w ryby i żyć na dnie morza.


Mała Stella wypija przez pomyłkę czarodziejski napój i zamienia się w uroczą rozgwiazdę. Fly, również przez pomyłkę, wrzuca ją do morza. Kiedy zdaje sobie sprawę, że stracił siostrę być może na zawsze, wypływa z kuzynem i profesorem na wzburzone morze żeby ją odnaleźć.

 

Pamiętam, kiedy jako dziecko, leżałem na ciepłym od słońca molo, puszczając wodze fantazji i przenosząc się myślami na dno morza. Poznawałem cuda podwodnego świata, poruszając się między krabami, muszlami i małymi rybkami.
Bez wątpienia był to moment narodzin pomysłu na "Ratunku! Jestem rybką". (...)

Stefan Fjeldmark, reżyser

 

W "Ratunku jestem rybką" natomiast, inteligentna opowiastka skłania do refleksji najmłodszych widzów, którzy nie tylko dowiadują się jak nieodzowna jest przyjaźń, solidarność i optymizm, pozwalający wybrnąć z najgorszych opresji, ale też poznają tajniki i urodę podwodnego świata.
Mniejsza jednak o tego typu analizy. Najistotniejsze jest to, że grupa widzów do jakiej obraz jest skierowany, czyli dzieci, znakomicie się podczas projekcji bawią, co można było obserwować na sali kinowej wypełnionej wpatrzonymi w ekran maluchami.

Kinga Kozakiewicz, FilmWeb

 

W kinie Światowid od 28 lipca do 3 sierpnia 2006
Tytuł oryginalny: Hjelp, jeg er en fisk
Produkcja: Dania, Niemcy, Norwegia, 2000 [80 min.]
Reżyseria: Michael Hegner, Stefan Fjeldmark
W polskiej wersji językowej: Grzegorz Wons, Marian Opania, Sylwester Maciejewski
Gatunek: animowany
Oficjalna strona filmowa: www.rybka.com.pl
Cena biletu: 10 zł
Rezerwacja miejsc: 0-55 611-20-68, rezerwacja on-line

 

2006-07-20

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna