Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nowości w Kinie Światowid

2017-07-14,

Kategoria : Filmy

W deszczowe i chłodne lato kino jest jednym z najlepszych miejsc do spędzania wolnego czasu. W tym tygodniu polecamy szczególnie dwie nowości - "Rock Dog" i „Spider-Man: Homecoming”. 

"Rock Dog" - to propozycja  filmowa dla całej rodziny. Pełna humoru, przygód i wzruszeń animowana opowieść o spełnianiu marzeń.  W Kinie Światowid od 14 do 27 lipca.

Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

 

Reżyseria: Ash Brannon

Scenariusz: Ash Brannon, Kurt Voelker

Obsada (polska wersja językowa): Marcin Dorociński, Kuba Molęda, Anna Dereszowska, Aleksander Milwiw-Baron,  Tomasz „Tomson” Lach, Wiktor Zborowski, Mirosław Zbrojewicz 

Produkcja: USA, Chiny, 2016

Czas: 80 min

 

 

Młody Peter Parker/Spider-Man, po spektakularnym debiucie w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, wkracza do kultowego Uniwersum Marvela. Film „Spider-Man: Homecoming” w Kinie Światowid, premierowo od 14 do 27 lipca.

Kochany przez ludzi na całym świecie Spider-Man jest najsłynniejszą komiksową postacią w historii oraz diamentem w koronie komiksów Marvela. Teraz wraca do dzieciństwa w zupełnie nowym stylu, zasiadając pośród kultowych postaci Uniwersum Marvela.

Peter Parker, po debiucie w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, poszukuje swego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko domorosłym „Spider-Manem z sąsiedztwa”. Kiedy jednak pojawia się Sęp (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone. Nadszedł moment, by stać się bohaterem.

Reżyseria: Jon Watts

Scenariusz: Jonathan Golstein, John Francis Daley, Jon Watts, Christopher Ford, Chris McKenna, Erik Sommers

Obsada: Tom Holland, Michael Keaton, Jon Favreau, Donala Glover, Zendaya, Marisa Tomei, Robert Downey Jr.

Produkcja: USA, 2017

Czas: 133 min

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl

 

 


Autor: Aleksandra Bielska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna