Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Plener "Kadyny wioska sztuki"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dla nas ważne są słowa

2019-03-23,

Kategoria : Imprezy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu czeka na zgłoszenia chętnych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej zgłaszać się mogą do 28 lutego.

Mówić potrafimy wszyscy. Jednak niektórzy potrafią doskonale posługiwać się słowem, a słowo - jako nośnik miłości - jest czymś zupełnie wyjątkowym. I o tym, już od ponad dwudziestu lat, przypomina Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”.

- Wśród trwających ostatnio dyskusji na temat przeciwdziałania mowie nienawiści na uwagę zasługuje nasz festiwal, którego głównym tematem jest słowo, sztuka słowa oraz miłość – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – To  najstarszy w dziejach temat i motyw sztuki, ale przede wszystkim wartość godna podkreślenia. Zwłaszcza dzisiaj, gdy nasze życie określają i warunkują emocje odległe od miłości, a jakże często jej przeciwne.

Bez wątpienia na tym festiwalu wypowiadane słowa mają nie tylko zaspokajać potrzeby komunikacyjne – tu uczestnicy prezentują język literacki, w tym ten wzbogacany o nowe formy wyrazu artystycznego. OFSS „…czy to jest kochanie?” stanowi przeciwwagę dla współczesnych komunikatów, którymi posługujemy się na co dzień, a które są coraz bardziej zwięzłe. Przygotowane na konkurs utwory mają poruszać tematykę miłości, a ich prezentacja nie powinna przekroczyć 10 minut.

- To wydarzenie - czyli konkurs dla recytatorów i śpiewających piosenkę poetycką, których prezentacje możemy zobaczyć na przesłuchaniach, a laureatów na gali festiwalu - każe zastanowić się nad znaczeniem słowa, w szczególności  słowa „miłość” – dodaje Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Tu wynik konkursu to suma pewnych wrażeń, moment spotkania wrażliwości uczestników i członków jury.

Podczas gali, w której udział biorą zwycięzcy przesłuchań, wystąpi niepowtarzalna i charyzmatyczna Stanisława Celińska z Zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Artystka wykona piosenki do własnych tekstów z najnowszej płyty „Malinowa”.

- "Malinowa…” to studyjna płyta, wyczekiwana przez wielbicieli artystki od wydania i sukcesu "Atramentowej" (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana – dodają organizatorzy. - Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 23-24 marca. 


W załączeniu reulamin oraz karty zgłoszenia dla obu kategorii.


Autor: red.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna