Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dzień Dziecka z Kinem Światowid

2019-05-31,

Kategoria : Imprezy

„Rodzinna Rozgrzewka” w Kinie Światowid to nie tylko projekcje filmowe dla najmłodszych. To również warsztaty przeznaczone dla rodziców, jak i całych rodzin. Zainteresowani zagadnieniem kategorii wiekowych w filmach mogą wziąć udział w warsztatach „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta Sylwia Wojtysiak. Z kolei „Rodzinne Warsztaty Filmowe” są propozycją dla tych, którzy chcieliby całą rodziną stworzyć niepowtarzalną filmową pamiątkę.

1 czerwca 2019, godz. 15:30-17:00 w Galerii Nobilis
Warsztaty z psychoterapeutą dla rodziców - "Emocje się liczą"

O tym jak ważne są kategorie wiekowe przypisywane do konkretnych filmów - mało kto wie. A jest to istotne, zwłaszcza gdy idziemy z naszymi pociechami do kina.Te oraz inne kwestie będą tematem warsztatów „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta, pedagog, pomysłodawczyni i kierowniczka Poznańskiego Ośrodka Psychoterapii Integratywnej - Sylwia Wojtysiak.
Celem zajęć jest uwrażliwienie rodziców na treści, jakie możemy oglądać w filmach oraz zrozumienie, jaki ma to wpływ na emocje dziecka, jego rozwój i postrzeganie świata. Uczestnicy dowiedzą się też, jak mądrze i świadomie wybierać projekcje dla dzieci. 

Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: Warsztaty "Emocje się liczą"). Termin zapisów upływa 31 maja.

 

1-2 czerwca 2019, godz. 10:00-13:00

Rodzinne Warsztaty FilmoweW trakcie Rodzinnych Warsztatów Filmowych uczestnicy stworzą z własnych domowych materiałów (np. nagrania rodzinne, zdjęcia/filmy z wakacji) wyjątkową „pocztówkę”, która będzie nie tylko wspólnym twórczym doświadczeniem, ale też i żywą pamiątką w rodzinnym archiwum. Uczestnicy przejdą drogę przez wszystkie etapy tworzenia filmu: od pomysłu, po skomponowanie własnej ścieżki dźwiękowej i montaż.

 Warsztaty filmowe odbędą się od 1 do 2 czerwca w godzinach 10:00-13:00 (łącznie 6 godzin zajęć). W zajęciach wezmą udział 3 rodziny. Grupa może liczyć maksymalnie 4 członków.

Zgłoszenie przesyła reprezentant grupy na adres: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: „Rodzinne Warsztaty Filmowe”) w terminie do 29 maja. Ilość miejsc mocno ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz pozostałych wydarzeniach można znaleźć na stronie: kino.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Rodzinna Rozgrzewka!”.


Autor: Adam Krawczuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna