Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dzień Dziecka z Kinem Światowid

2019-05-31,

Kategoria : Imprezy

„Rodzinna Rozgrzewka” w Kinie Światowid to nie tylko projekcje filmowe dla najmłodszych. To również warsztaty przeznaczone dla rodziców, jak i całych rodzin. Zainteresowani zagadnieniem kategorii wiekowych w filmach mogą wziąć udział w warsztatach „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta Sylwia Wojtysiak. Z kolei „Rodzinne Warsztaty Filmowe” są propozycją dla tych, którzy chcieliby całą rodziną stworzyć niepowtarzalną filmową pamiątkę.

1 czerwca 2019, godz. 15:30-17:00 w Galerii Nobilis
Warsztaty z psychoterapeutą dla rodziców - "Emocje się liczą"

O tym jak ważne są kategorie wiekowe przypisywane do konkretnych filmów - mało kto wie. A jest to istotne, zwłaszcza gdy idziemy z naszymi pociechami do kina.Te oraz inne kwestie będą tematem warsztatów „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta, pedagog, pomysłodawczyni i kierowniczka Poznańskiego Ośrodka Psychoterapii Integratywnej - Sylwia Wojtysiak.
Celem zajęć jest uwrażliwienie rodziców na treści, jakie możemy oglądać w filmach oraz zrozumienie, jaki ma to wpływ na emocje dziecka, jego rozwój i postrzeganie świata. Uczestnicy dowiedzą się też, jak mądrze i świadomie wybierać projekcje dla dzieci. 

Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: Warsztaty "Emocje się liczą"). Termin zapisów upływa 31 maja.

 

1-2 czerwca 2019, godz. 10:00-13:00

Rodzinne Warsztaty FilmoweW trakcie Rodzinnych Warsztatów Filmowych uczestnicy stworzą z własnych domowych materiałów (np. nagrania rodzinne, zdjęcia/filmy z wakacji) wyjątkową „pocztówkę”, która będzie nie tylko wspólnym twórczym doświadczeniem, ale też i żywą pamiątką w rodzinnym archiwum. Uczestnicy przejdą drogę przez wszystkie etapy tworzenia filmu: od pomysłu, po skomponowanie własnej ścieżki dźwiękowej i montaż.

 Warsztaty filmowe odbędą się od 1 do 2 czerwca w godzinach 10:00-13:00 (łącznie 6 godzin zajęć). W zajęciach wezmą udział 3 rodziny. Grupa może liczyć maksymalnie 4 członków.

Zgłoszenie przesyła reprezentant grupy na adres: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: „Rodzinne Warsztaty Filmowe”) w terminie do 29 maja. Ilość miejsc mocno ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz pozostałych wydarzeniach można znaleźć na stronie: kino.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Rodzinna Rozgrzewka!”.


Autor: Adam Krawczuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna