Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Festiwal miłośników słowa

2020-03-21,

Kategoria : Imprezy

To już 24 raz, kiedy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu otwiera się na piosenkę poetycką i recytację. W dniach 21-22 marca odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa „…czy to jest kochanie?”.

Podczas festiwalu odbywa się konkurs, podczas którego swoją wrażliwość i talent zaprezentować można w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji. Tradycyjnie już sporo miłośników słowa zgłosiło się do udziału w obu konkurencjach. Dwadzieścia jeden osób, w tym jeden duet, podjęło się wyzwania w piosence poetyckiej, natomiast w recytacji zmierzy się piętnastu chętnych i odważnych. Każda adaptacja to ciekawa i inspirująca podróż mająca na celu przywracanie piękna i czystości językowi.

Laureaci prezentacji konkursowych staną na jednej scenie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Warsaw Opera Quartet, w niedzielę wieczorem, 22 marca na scenie sali Kina Światowid.

Miłość jest inspiracją dla wielu artystów i twórców. A zamiłowanie do czystości języka ważne, szczególnie teraz, kiedy nowomoda językowa i zapożyczenia z innych języków, wypaczają i wypychają piękno naszego ojczystego poza margines.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 21 marca, o godzinie 10.00 na „Scenie na Piętrze”, natomiast od godziny 17.00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej. Przesłuchania uczestników są otwarte dla publiczności.

Więcej o OFSS "...czy to jest kochani?" przeczytasz na stronie festiwalu

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorami Festiwalu są: Hotel Anders Resort&Spa w Starych Jabłonkach, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Ubezpieczenia „Perfect” Stanisław Jasina, „Optima” - profesjonalne artykuły chemii gospodarczej. Festiwal zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna