Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Akademia Nauki i Kreatywności - szkolenia dla nauczycieli

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Gra miejska po raz piąty

2018-06-19,

Kategoria : Imprezy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza uczniów klas VII szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w grze „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury”. Zabawa odbędzie się już 19 czerwca.  

 

Tegoroczna edycja literackiej zabawy, która stanowi już jedną z elbląskich tradycji, to część projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczniowie wcielą się w rolę pomocników Pana Samochodzika, bohatera serii powieści Zbigniewa Nienackiego. Zabawa stanie się okazją do sprawdzenia zdolności analitycznych, kreatywności i spostrzegawczości uczestników oraz umiejętności pracy w grupie.

 

Grę poprzedzi wykład Juliusza Marka, elbląskiego dziennikarza i publicysty, znawcy historii najbliższej okolicy i miłośnika literatury. Przybliży on młodzieży najważniejsze elementy dziedzictwa kulturowego regionu i jego tradycje literackie, w tym sylwetki lokalnych pisarzy i poetów oraz ich dzieła.

 

Współorganizatorami tegorocznej gry są elbląskie instytucje kultury: Centrum Sztuki Galeria EL, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta Elbląga, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Teatr im. Aleksandra Sewruka. Na zwycięzców zabawy czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zespoły 3-5 osobowe – każda szkoła może zgłosić jeden zespół. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub jednej szkoły.

Formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami należy składać do piątku 8 czerwca 2018 r.

osobiście lub drogą pocztową na adres CSE Światowid (Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg), faxem na numer +48 55 611 20 60 albo elektronicznie na adres: malgorzata.maciejewska@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Udział w grze jest bezpłatny. Start: 19.06.2018, godz. 10:00, CSE „Światowid”. 


Autor: Małgorzata Maciejewska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna