Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Elbląskie Noce Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne
menu

Galeria

Fotka Miesiąca PortEl.pl 2017

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Festiwal Przemysłów Kreatywnych trwa!

2013-04-25,

Kategoria : Imprezy

Happening „Jesteśmy!”, wystawa "Twórcy", warsztaty multimedialne, filmowe czy z technologii cięcia wodą, malowanie podwórek  to działania towarzyszące Festiwalowi Przemysłów Kreatywnych.W Elblągu odbywać się będą od 25 kwietnia do 6 lipca.

Festiwal Przemysłów Kreatywnych to pierwsza taka impreza w Elblągu, która łączy działania praktyczne, teorię oraz targi. W ramach Festiwalu będzie miał miejsce szereg różnorodnych wydarzeń. Ich wspólnym mianownikiem ma być pobudzenie mieszkańców Elbląga do szeroko rozumianych kreatywnych działań, które będą odbywać się w różnych miejscach w naszym mieście.

Program festiwalu obejmuje następujące wydarzenia:

Wystawa pn. Twórcy

Adepci sztuki fotografii (uczniowie Liceum Plastycznego oraz uczniowie klasy o profilu fototechnik z Zespołu Szkół Turystyczno – Hotelarskich) wykonali kilkadziesiąt zdjęć elblążan pracujących w różnych dziedzinach przemysłów kreatywnych. Całość składa się na cykl zdjęć, który będzie prezentowany przez autorów w przestrzeni publicznej. Wystawa ta będzie się przemieszczać i pojawiać w różnych miejscach w Elblągu. Kiedy pojawi się w Waszej okolicy? Można to sprawdzić poniżej w Programie Festiwalu.

Kolorujemy podwórka

Kreda i trochę farby. Tyle wystarczy, żeby chociaż na chwilę zmienić szary chodnik przy domu na taki…jaki mamy ochotę. W maju w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych będziemy pobudzać kreatywność, dawać upust inwencji twórczej i pokazywać, że mieszkańcy – dzieci też – mogą projektować i zmieniać wygląd najbliższej przestrzeni. Nawet jeżeli jest to zmiana do czasu najbliższego deszczu.

Moje miasto, a w nim… – warsztaty z nowych Mediów wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału)

Cel warsztatu to uwrażliwienie mieszkańców Elbląga na zmiany zachodzące w obrębie przestrzeni miejskiej, a także otwarcie ich na cyfrowe metody tych zmian dokumentowania.

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu: fotografii, nagrywania dźwięku, archiwizacji materiałów, wykorzystania nowych technologii (narzędzia internetowe). Zdobędą umiejętności montażu dźwięku (audacity), tworzenia fotocastów (movie maker), fotokolaży, epublikacji (issuu). W ramach warsztatów nauczą się również tworzyć mapy multimedialne (google maps), kreatywne prezentacje (prezi), a także wykorzystywać blogi do tworzenia prostych witryn internetowych oraz generować qrcody.

Efektem warsztatów będzie stworzenie multimedialnej mapy Elbląga oraz mapyafiszu wykorzystującego qrcody.

Warsztat adresowany jest do przedstawicieli różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Współdziałanie i wykorzystanie ich umiejętności takich, jak: dobra znajomość miasta i jego historii (właściwa osobom starszym), łatwość w posługiwaniu się technologiami cyfrowymi (domena młodzieży) i świeżość spojrzenia (typowa dla dzieci) pozwoli na stworzenie kompleksowej realizacji.

Warsztaty poprowadzi Fundacja „5Medium” – Agnieszka Jarmuł, filolożka, animatorka, redaktor internetowy oraz Anna Welik koordynatorka projektów edukacyjnych takich jak: „Za! –loguj się”, „Miasto z (po)mysłami”.

Między nami – warsztaty z animacji filmowej wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału)

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają trzy filmy animowane. Głównym bohaterem filmów będzie…Elbląg.

Warsztaty z technologii cięcia wodą, stowarzyszenie Jantar i Centrum Spotkań Europejskich Światowid, wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału) Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem specjalistów z firmy Jetsystem poznają możliwości technologii cięcia wodą, wcielą się w rolę projektantów, a następnie wykonają zaprojektowany przedmiot tą metodą.

6.06 (czwartek), godz. 17:00 , Festiwal Przemysłów Kreatywnych: otwarcie Targów

Przemysłów Kreatywnych, godz. 17:00, wstęp na zaproszenia, miejsce: CSE Światowid

Targi Przemysłów Kreatywnych to przedsięwzięcie wystawiennicze, realizowane w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych, mające na celu zaprezentowanie elbląskich produktów oraz usług z sektora przemysłów kreatywnych. Zaprezentowane zostaną produkty i usługi zrealizowane wg autorskich projektów, ukierunkowane na innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań oraz przełamywanie schematów i które, zgodnie z definicją wypracowaną przez brytyjskie Ministerstwo Kultury i Sportu, mieszczą się w pojęciu przemysłów kreatywnych czyli stanowią produkt lub usługę w jednej z następujących dziedzin: reklama, architektura, sztuka wizualna, rynek antyków, rzemiosło i rękodzieło, design, moda, film i fotografia, programy i gry komputerowe, muzyka, sztuki performatywne, rynek wydawniczy, telewizja i radio, dziedzictwo kulturowe, biblioteki, telefonia komórkowa i nowoczesne technologie.

7.06 (piątek), godz. 10:00 – 19:00, Festiwal Przemysłów Kreatywnych: Targi

Przemysłów Kreatywnych, wstęp wolny, miejsce: CSE Światowid

7.06 (piątek) godz. 9:30 – 13:00, Panel dyskusyjny pn. Przemysły kreatywne – po pierwsze edukacja

sala kameralna kina Światowid, wstęp wolny

Pełen program Festiwalu:

Targi Przemysłów Kreatywnych

6– 7.06 – CSE Światowid

Panel dyskusyjny: Przemysły kreatywne – po pierwsze edukacja

7.06–  godz. 9:30 – 13:00

Akcja Kolorujemy podwórka

8.05 –  godz. 17:30 – ul. Gwiezdna (chodnik przy bloku nr 6-10)

10.05 – godz. 16:00 – osiedle Nad Jarem (między Broniewskiego 17-13, a Kłoczowskiego 30-31)

10.05– godz. 17:00 – osiedle Zawada (pas asfaltowy za blokiem przy ul. Kalenkiewicza 17-23)

23.05– godz. 17:30 – schody przy Gimnazjum nr 5 (dawniej SP 3)

27.05– godz. 17:30 – ul. Różana

28.05– godz. 17:30, osiedle Zatorze, ul. Malborska

Żywa wystawa pn. Twórcy

6.05 – godz. 12:00 – ul. Stary Rynek

7.05 – godz. 10:00 – ul. Gwiezdna

8.05 – godz. 10:00 – ul. Plac Dworcowy

9.05 – godz. 10:00 –ul. Elbląski Park Technologiczny

13.06 – godz. 13:00– ul. Park Planty, ul. 12 lutego

20.06 – godz. 12:00– ul. Park Kajki, Płk. Dąbka

21.06 – godz. 12:00– komunikacja miejska

Happening Jesteśmy!

25.04 –godz. 13:15 –ul. Teatralna

6.05 – godz. 12:30 – ul. Stary Rynek

7.05 – godz. 10:30 – ul. Gwiezdna (pasaż handlowy)

8.05 – godz. 10:30 – Plac Dworcowy

9.05 – godz. 10:30 – Elbląski Park Technologiczny

6.07 – godz. 12:30 – Bażantarnia

Zapisów na warsztaty: Moje miasto, a w nim…, Między nami  oraz na Warsztaty z technologii cięcia wodą można dokonać kontaktując się z koordynatorką projektu,  Karoliną Śluz: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsor: Zakład Usług Technicznych Mega

Partnerzy : Elbląski Park Technologiczny, Jet System, Liceum Plastyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie Wzornictwo Warmii i Mazur, Partnerstwo Zatorze, Uniwersytet III Wieku, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, elbląg.net, kulturaonline.pl, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, eŚwiatowid.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Więcej na: http://kreatywneprzemysly.blogspot.com/

 

 

 


Autor: Paulina Łuczak

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna