Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Festiwal Przemysłów Kreatywnych trwa!

2013-04-25,

Kategoria : Imprezy

Happening „Jesteśmy!”, wystawa "Twórcy", warsztaty multimedialne, filmowe czy z technologii cięcia wodą, malowanie podwórek  to działania towarzyszące Festiwalowi Przemysłów Kreatywnych.W Elblągu odbywać się będą od 25 kwietnia do 6 lipca.

Festiwal Przemysłów Kreatywnych to pierwsza taka impreza w Elblągu, która łączy działania praktyczne, teorię oraz targi. W ramach Festiwalu będzie miał miejsce szereg różnorodnych wydarzeń. Ich wspólnym mianownikiem ma być pobudzenie mieszkańców Elbląga do szeroko rozumianych kreatywnych działań, które będą odbywać się w różnych miejscach w naszym mieście.

Program festiwalu obejmuje następujące wydarzenia:

Wystawa pn. Twórcy

Adepci sztuki fotografii (uczniowie Liceum Plastycznego oraz uczniowie klasy o profilu fototechnik z Zespołu Szkół Turystyczno – Hotelarskich) wykonali kilkadziesiąt zdjęć elblążan pracujących w różnych dziedzinach przemysłów kreatywnych. Całość składa się na cykl zdjęć, który będzie prezentowany przez autorów w przestrzeni publicznej. Wystawa ta będzie się przemieszczać i pojawiać w różnych miejscach w Elblągu. Kiedy pojawi się w Waszej okolicy? Można to sprawdzić poniżej w Programie Festiwalu.

Kolorujemy podwórka

Kreda i trochę farby. Tyle wystarczy, żeby chociaż na chwilę zmienić szary chodnik przy domu na taki…jaki mamy ochotę. W maju w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych będziemy pobudzać kreatywność, dawać upust inwencji twórczej i pokazywać, że mieszkańcy – dzieci też – mogą projektować i zmieniać wygląd najbliższej przestrzeni. Nawet jeżeli jest to zmiana do czasu najbliższego deszczu.

Moje miasto, a w nim… – warsztaty z nowych Mediów wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału)

Cel warsztatu to uwrażliwienie mieszkańców Elbląga na zmiany zachodzące w obrębie przestrzeni miejskiej, a także otwarcie ich na cyfrowe metody tych zmian dokumentowania.

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu: fotografii, nagrywania dźwięku, archiwizacji materiałów, wykorzystania nowych technologii (narzędzia internetowe). Zdobędą umiejętności montażu dźwięku (audacity), tworzenia fotocastów (movie maker), fotokolaży, epublikacji (issuu). W ramach warsztatów nauczą się również tworzyć mapy multimedialne (google maps), kreatywne prezentacje (prezi), a także wykorzystywać blogi do tworzenia prostych witryn internetowych oraz generować qrcody.

Efektem warsztatów będzie stworzenie multimedialnej mapy Elbląga oraz mapyafiszu wykorzystującego qrcody.

Warsztat adresowany jest do przedstawicieli różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Współdziałanie i wykorzystanie ich umiejętności takich, jak: dobra znajomość miasta i jego historii (właściwa osobom starszym), łatwość w posługiwaniu się technologiami cyfrowymi (domena młodzieży) i świeżość spojrzenia (typowa dla dzieci) pozwoli na stworzenie kompleksowej realizacji.

Warsztaty poprowadzi Fundacja „5Medium” – Agnieszka Jarmuł, filolożka, animatorka, redaktor internetowy oraz Anna Welik koordynatorka projektów edukacyjnych takich jak: „Za! –loguj się”, „Miasto z (po)mysłami”.

Między nami – warsztaty z animacji filmowej wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału)

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają trzy filmy animowane. Głównym bohaterem filmów będzie…Elbląg.

Warsztaty z technologii cięcia wodą, stowarzyszenie Jantar i Centrum Spotkań Europejskich Światowid, wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu udziału) Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem specjalistów z firmy Jetsystem poznają możliwości technologii cięcia wodą, wcielą się w rolę projektantów, a następnie wykonają zaprojektowany przedmiot tą metodą.

6.06 (czwartek), godz. 17:00 , Festiwal Przemysłów Kreatywnych: otwarcie Targów

Przemysłów Kreatywnych, godz. 17:00, wstęp na zaproszenia, miejsce: CSE Światowid

Targi Przemysłów Kreatywnych to przedsięwzięcie wystawiennicze, realizowane w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych, mające na celu zaprezentowanie elbląskich produktów oraz usług z sektora przemysłów kreatywnych. Zaprezentowane zostaną produkty i usługi zrealizowane wg autorskich projektów, ukierunkowane na innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań oraz przełamywanie schematów i które, zgodnie z definicją wypracowaną przez brytyjskie Ministerstwo Kultury i Sportu, mieszczą się w pojęciu przemysłów kreatywnych czyli stanowią produkt lub usługę w jednej z następujących dziedzin: reklama, architektura, sztuka wizualna, rynek antyków, rzemiosło i rękodzieło, design, moda, film i fotografia, programy i gry komputerowe, muzyka, sztuki performatywne, rynek wydawniczy, telewizja i radio, dziedzictwo kulturowe, biblioteki, telefonia komórkowa i nowoczesne technologie.

7.06 (piątek), godz. 10:00 – 19:00, Festiwal Przemysłów Kreatywnych: Targi

Przemysłów Kreatywnych, wstęp wolny, miejsce: CSE Światowid

7.06 (piątek) godz. 9:30 – 13:00, Panel dyskusyjny pn. Przemysły kreatywne – po pierwsze edukacja

sala kameralna kina Światowid, wstęp wolny

Pełen program Festiwalu:

Targi Przemysłów Kreatywnych

6– 7.06 – CSE Światowid

Panel dyskusyjny: Przemysły kreatywne – po pierwsze edukacja

7.06–  godz. 9:30 – 13:00

Akcja Kolorujemy podwórka

8.05 –  godz. 17:30 – ul. Gwiezdna (chodnik przy bloku nr 6-10)

10.05 – godz. 16:00 – osiedle Nad Jarem (między Broniewskiego 17-13, a Kłoczowskiego 30-31)

10.05– godz. 17:00 – osiedle Zawada (pas asfaltowy za blokiem przy ul. Kalenkiewicza 17-23)

23.05– godz. 17:30 – schody przy Gimnazjum nr 5 (dawniej SP 3)

27.05– godz. 17:30 – ul. Różana

28.05– godz. 17:30, osiedle Zatorze, ul. Malborska

Żywa wystawa pn. Twórcy

6.05 – godz. 12:00 – ul. Stary Rynek

7.05 – godz. 10:00 – ul. Gwiezdna

8.05 – godz. 10:00 – ul. Plac Dworcowy

9.05 – godz. 10:00 –ul. Elbląski Park Technologiczny

13.06 – godz. 13:00– ul. Park Planty, ul. 12 lutego

20.06 – godz. 12:00– ul. Park Kajki, Płk. Dąbka

21.06 – godz. 12:00– komunikacja miejska

Happening Jesteśmy!

25.04 –godz. 13:15 –ul. Teatralna

6.05 – godz. 12:30 – ul. Stary Rynek

7.05 – godz. 10:30 – ul. Gwiezdna (pasaż handlowy)

8.05 – godz. 10:30 – Plac Dworcowy

9.05 – godz. 10:30 – Elbląski Park Technologiczny

6.07 – godz. 12:30 – Bażantarnia

Zapisów na warsztaty: Moje miasto, a w nim…, Między nami  oraz na Warsztaty z technologii cięcia wodą można dokonać kontaktując się z koordynatorką projektu,  Karoliną Śluz: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsor: Zakład Usług Technicznych Mega

Partnerzy : Elbląski Park Technologiczny, Jet System, Liceum Plastyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie Wzornictwo Warmii i Mazur, Partnerstwo Zatorze, Uniwersytet III Wieku, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, elbląg.net, kulturaonline.pl, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, eŚwiatowid.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Więcej na: http://kreatywneprzemysly.blogspot.com/

 

 

 


Autor: Paulina Łuczak

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna