Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Przebłyski natury

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Śladami przeszłości do nowoczesności” – weź udział w grze miejskiej!

2020-09-30,

Kategoria : Imprezy

Od kilku już lat gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję wiedzy i zabawy jej uczestnikom. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do odkrycia na nowo historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko za sprawą gry miejskiej, która odbędzie się 30 września w Elblągu. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Gra miejska „Śladami przeszłości do nowoczesności” skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. W grze może wziąć udział maksymalnie dziesięć grup pięcioosobowych, w przypadku większej ilości chętnych o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Każda z grup musi mieć opiekuna. Grupy podążając za wskazówkami będą rozwiązywać kolejne zagadki prowadzące do finału. Polecenia oraz zadania będą powiązane z wydarzeniami prowadzącymi do odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również faktów i legend dotyczących Elbląga. Uczestnicy wskazówek będą szukać w miejscach związanych z kulturą oraz w zabytkowych punktach.  

Gra odbędzie się 30 września (środa) w godzinach od 10:00 do maksymalnie 15:00. Zaczynamy w siedzibie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zwycięskie grupy otrzymają dyplomy oraz nagrody w postaci książek, gier planszowych lub bonów upominkowych. Udział w grze jest bezpłatny.  

Gra "Śladami przeszłości do nowoczesności" odbędzie się także w okolicach Elbląga:

  • w Kadynach (01.10.2020 godzina 11:00 start w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach)
  • w Pasłęku (06.10.2020 godzina 16:00 start w Pasłęckim Ośrodku Kultury)

Regulamin, karta zgłoszeniowa oraz oświadczenia znajdują się poniżej. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 55  611 20 89, 509-468-872 lub e-mailem na adres:  paulina.ponichtera@swiatowid.elblag.pl.

Gra miejska w Elblągu współorganizowana jest z Galerią EL, Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, Biblioteką Elbląską im. C. Norwida,  Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Elblągu, Urzędem Miejskim w Elblągu (Departament Promocji, Kultury i Turystyki), Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu. 

Gra miejska w Pasłęku współorganizowana jest z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Pasłęku.

Gra miejska "Śladami przeszłości do nowoczesności" jest organizowana w ramach projektu „Nieodległa Niepodległa” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.


Autor: red.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna