Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dzień drugi MSA czyli prezentacje artystyczne

2019-11-22,

Kategoria : Imprezy

Drugi dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych za nami. Stał on pod znakiem spektakli teatralnych, przygotowanych przez uczestników spotkań. Były więc radość, śmiech, świetna zabawa, ale też i trochę stresu i niepokojów. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy nie zapomni się roli? Czy publiczności się spodoba? Wszystko poszło doskonale.

Teatr „Recepta” pokazał spektakl pt. "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą". Pełne emocji i zaangażowania przedstawienie opowiadające o rodzinie, która zostaje wplątana w wir wojny, oraz o skutkach, jakie ona niosła za sobą. Kolejną propozycją był ambitny projekt artystyczny Zespołu „A może…” pt. "Jedziemy na teatry", aktywizujący osoby niepełnosprawne, pokazujący, że mogą oni być pełnoprawnymi aktorami. Z kolei „Butterfly” to opowieść prezentowana przez teatr Viltis z Litwy, grupy działającej od dziesięciu lat, angażującej się społecznie i edukacyjnie. Książkowy Teatr Cieni zabrał nas w baśniowy świat czarów. Za pomocą prostych środków przekazu teatr ten dociera zarówno do młodszej, jak i do starszej widowni- niezwykle poetycki, a jednocześnie oszczędny, wręcz symboliczny. Kolejny teatr z Litwy to Grupa breakdance, która zaprezentowała wymagający i energetyczny taniec, który poruszył i rozentuzjazmował widzów. Przedostatnią propozycją była etiuda filmowa „Ja i Ty – rodzimy” zrealizowana przez Kubę Strumińskiego, w ramach warsztatów teatralno-filmowych realizowanych przez CSE „Światowid” w Elblągu, we współpracy z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Ostatnim przedstawieniem był spektakl „Bremscy muzycy” w realizacji Teatru z Danko z Kaliningradu. Grupa od lat uczestnicy w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie, Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Elblągu oraz festiwalach w Moskwie.

O 15:00 zaczęły się warsztaty, uczestnicy MSA kontynuowali rozpoczęte dzień wcześniej warsztaty z Capoeiry, które pozwoliły im lepiej poczuć swoje ciała. Nowymi propozycjami były warsztaty z improwizacji w ruchu, które były próbą poczucia współistnienia, wspólnoty, bycia razem. Natomiast warsztaty z tworzenia map marzeń to swoiste uchwycenie najskrytszych marzeń i pragnień oraz zamknięcia ich w jednym miejscu, by były łatwiejsze w realizacji.

Spotkanie panelowe miało na celu podsumowanie dwóch dni intensywnej pracy i zabawy, wymianę doświadczeń i propozycji, co do kolejnych spotkań. Brali w nim udział uczestnicy z Finlandii, Słowacji, Litwy i Polski. Zwieńczeniem dnia był występ zespołu „Szwagry” WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”.  

Galeria zdjęć z drugiego dnia 13. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych
Zachęcamy do śledzenia relacji z MSA na facebooku CSE Światowid i MSA


Program ostatniego dnia 13. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych
23 listopada, sobota
10.30-13.00 „Strefa twórczości”, happening plastyczny
13.00 Spektakl „Escape Word”/ Grupa FreeDOM
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.
14.30 Filmy dokumentalne


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna