Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Targi Seniora – Teraz My!

2019-12-10,

Kategoria : Imprezy

Targi Seniora – Teraz My!, organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, to spotkanie ludzi aktywnych, pełnych entuzjazmu i energii. Zróżnicowany program sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim zainteresowaniom. „Światowid” zachęca wszystkich seniorów wraz z rodzinami i przyjaciółmi, do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Targi odbędą się 10 grudnia, w godz. 10:00 - 14:00 w Dużej Sali Kina Światowid. Wstęp jest bezpłatny.

Targi Seniora – Teraz My! są wydarzeniem wystawienniczym o charakterze kulturalno-edukacyjnym, skierowanym do seniorów i ich rodzin z województwa warmińsko-mazurskiego. Są one poświęcone prezentacji oraz promocji instytucji, firm, których działania są nakierowane na aktywizację i przeciwdziałanie wykluczeniom różnych grup społecznych, w tym wypadku seniorów.

W programie tegorocznych Targów znalazły się m.in. występy artystyczne grup wokalnych, kabarety, konsultacje z przedstawicielami instytucji, takich jak ZUS, Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, MOPS, Urząd Skarbowy, badania profilaktyczne - pomiar ciśnienia, cukru itp. Ponadto prelekcje specjalistów na temat zagrożeń, czyhających na osoby starsze oraz panel dyskusyjny, pt. "Stop wykluczeniu społecznemu!" z udziałem osób pracujących na rzecz seniorów i uczestników projektu „Akademia +60”.

To już kolejna edycja targów. Jest nam bardzo miło, że inicjatywa ta cieszy się wielką popularnością. Zależy nam, żeby Targi Seniora – Teraz My! odpowiadały potrzebom seniorów – stąd tak interesujący program wydarzenia – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Szczegółowy program dostępny jest na www.swiatowid.elblag.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Targów.

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Miejsce: Duża Sala Kina Światowid w Elblągu

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso.tv, Gazeta Osób Niepełnosprawnych – Razem z Tobą

Targi Seniora – Teraz My! realizowane są w ramach projektu „Akademia +60”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna