Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

To są prawdziwe emocje – 13. edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych

2019-11-21,

Kategoria : Imprezy

Tradycyjnie jesienią w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Trzy listopadowe dni wypełnione będą emocjami, wrażeniami, empatią, pozytywną energią i pasją.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to przestrzeń, gdzie na jednej scenie występują artyści sprawni i z niepełnosprawnościami i, bez żadnej taryfy ulgowej, każdy musi dać z siebie wszystko, bo oceniany jest przez publiczność, która wszystkich traktuje jednakowo. Bez barier, bez ograniczeń, bez niepotrzebnych podziałów.

— Ważne momenty MSA to te, podczas których różne grupy spotykają się ze sobą, wymieniają się uwagami, komentują występy i z tych dyskusji rodzą się pomysły na kolejne spektakle i pokazy — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - Cieszę się, że przez te magiczne trzy dni udaje się zgromadzić tylu odbiorców i bardzo ważne jest to, że we wszystkich działaniach udział biorą uczestnicy MSA, ale także liczna grupa odbiorców z naszego regionu. I ten integracyjny wymiar projektu jest bardzo ważny – dodaje. 

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to przedsięwzięcie wyjątkowe, umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami sprawdzenie swoich umiejętności artystycznych oraz kontakt z szeroką widownią. Udział w imprezie jest dla większości uczestników czynnikiem motywującym do działania, wyzwalającym nową energię. Służy to wszechstronnemu rozwojowi i rehabilitacji społecznej oraz budowaniu pozytywnych relacji społecznych.

—  Między innymi dzięki takim projektom jak trzynasta już edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych sztuka osób z niepełnosprawnościami przestaje być izolowana, prezentowana jest w otwartym społeczeństwie – dodaje Teresa Miłoszewska, organizator Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. – W ramach MSA odbędą się koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty, panel dla terapeutów i pokazy filmowe.

Wyjątkowość MSA polega również na tym, że podczas całej imprezy nie jest podkreślana niepełnosprawność, a wręcz przeciwnie - promuje się twórczość samą w sobie. Ważny jest efekt sceniczny i aktorski, a także to, co można na tej scenie zaprezentować. Nie istotne jest to, czy aktorem jest osoba sprawna czy też z niepełnosprawnościami. Nie ma tu sztucznych emocji.

W tej edycji imprezy na scenie prezentować się będą uczestnicy z Polski i z zagranicy. W 2019 roku szczególnie koncentrować będziemy się na regionach nadmorskich oraz partnerskich naszego województwa. W tegorocznej edycji uczestniczyć będą także nasi partnerzy ze Słowacji, Finlandii i Litwy.

13. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne odbędą się w dniach od 21 do 23 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Organizatorami wydarzenia są  CSE „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna