Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Fotka miesiąca PortEl.pl 2019

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Święto filmu dokumentalnego

2018-05-18,

Kategoria : Imprezy

Festiwal Millennium Docs Against Gravity to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących kino dokumentalne w Polsce. Od 18 do 20 maja w Kinie Światowid elblążanie będą mieli szansę rozsmakować się w najlepszych polskich produkcjach dokumentalnych prezentowanych w ramach specjalnych, weekendowych projekcji.

W tym roku organizatorzy Weekendu z Millenium Docs Against Gravity postanowili wyróżnić rodzimą kinematografię dokumentalną, która od wielu lat zdobywa uznanie na międzynarodowych festiwalach.

Wśród tytułów, które obejrzą widzowie Kina Światowid, znajdą się „Książe i Dybuk” – nagrodzony na MFF w Wenecji obraz Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Call me Tony” (laureat IDFA Amsterdam) Klaudiusza Chrostowskiego, a także film „Turyści” w reżyserii Mateusza Romaszkana i Marty Wójtowicz-Wcisło oraz najnowsze dzieło Katarzyny Kozyry „Szukając Jezusa”.

Oprócz tego, z okazji 100-lecia niepodległości Polski, Festiwal Millenium Docs Against Gravity oraz Discovery Polska ogłosiły konkurs „Odcienie Wolności” dla filmów krótkometrażowych odnoszących się do szeroko pojętej idei wolności. Podczas weekendu pokazany zostanie blok filmowy nagrodzonych tytułów.

 

Harmonogram projekcji w Kinie Światowid:

Piątek, 18 maja

18:00 "Książę i Dybuk", reż. Elwira Niewiara, Piotr Rosołowski, Polska, Niemcy 2017, 82 min

Sobota, 19 maja

18:00 "Turyści", reż. Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło, Polska 2017, 72 min

19:30 "Szukając Jezusa", reż. Katarzyna Kozyra, Polska 2018, 73 min

Niedziela 20 maja

18:00 "Call me Tony", reż. Klaudiusz Chrostowski, Polska, 2017, 63 min 19:30 "Odcienie wolności", 90 min


Więcej informacji na stronie: www.kino.swiatowid.elblag.pl

 


Autor: Aleksandra Bielska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna