Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystaw się na Jarmarku

2016-02-01,

Kategoria : Imprezy

Pogrzeb żuru i śledzia to impreza, którą „Światowid” już od lat organizuje na tydzień przed Wielkanocą. Wystawcy, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty, podczas Wielkanocnego Jarmarku Sztuki Ludowej oraz Kiermaszu Żywności Naturalnej, odbywających się w ramach Pogrzebu Żuru i śledzia już od dziś mogą się zgłaszać do organizatorów.

W sobotę,  19 marca odbędzie się Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanoc 2016, w ramach którego zostanie zorganizowany m.in. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej.

- Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy chętnych twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE „Światowid”. - Prezentowane przedmioty i wyroby powinny nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie powinny zaś być wytworem masowej produkcji.

Preferowanymi wyrobami są: ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo itp. oraz produkty żywności naturalnej i tradycyjnej (potrawy wielkanocne, miody, wędliny, pieczywo, nabiał itp.) 

Udział w Jarmarku jest płatny – 25 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 marca 2016 r. W razie potrzeby termin przyjmowania zgłoszeń zostanie wydłużony.  Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu oraz na stronie internetowej: www.swiatowid.elblag.pl. 

Koordynatorem Jarmarku i osobą udzielającą informacji jest Agnieszka Tkaczuk,  CSE „Światowid”, Pl. Jagiellończyka 1, 82-300 Elblag, tel. 55 611 20 59, fax. 611 20 60, e-mail: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna