Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Akademia Nauki i Kreatywności - szkolenia dla nauczycieli

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zapowiedzi wydarzeń w lipcu

2018-07-02,

Kategoria : Imprezy

W lipcu zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez CSE „Światowid” – zarówno tych w naszej instytucji, jak i w najbliższej okolicy. Jeśli będziecie wypoczywać w Kadynach, Suchaczu, Ostródzie, Fromborku czy Iławie – szukajcie nas!


Do 6 lipca w CSE „Światowid” trwają półkolonie taneczne Sammer Camp, a także warsztaty blogowania i wideoblogowania w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Z kolei w każdą środę miesiąca od godziny 10.30 w Kinie Światowid spotyka się Letnia Mała Akademia Filmowa. W programie tych spotkań znalazły się warsztaty, drugie śniadanie i projekcja filmowa. W pierwszą środę lipca (04.07) zobaczyć będzie można film  „Uprowadzona księżniczka”.
Lubiących energetyczną Zumbę, zmysłowe Lady Latino czy wzmacniającą siłę Pilatesa Centrum Tańca „Promyk” zaprasza 5 lipca w godz. 17.00 – 20.00 na bezpłatny Maraton Taneczny.
Sporo dziać się będzie w świetlicy w Kadynach. W czwartek, 5 lipca od godz. 10.00 do 13.00, zapraszamy na warsztaty dla dzieci, podczas których wykonywać będą biało-czerwone ozdoby patriotyczne. Następnego dnia, w piątek 6 lipca o godz. 10.00, rozpoczną się warsztaty wypiekania chleba w piecu glinianym, a o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż poplenerowy oraz występ wiolonczelistki Dagny Krause. Działania w Kadynach są elementami projektu „Przeszłość sztuki przyszłości”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Również w piątek, 6 lipca w godz. 11.00 – 16.00 w ramach projektu „Historia muzyką pisana” odbędą się warsztaty z wykonywania etnoilustracji. Szczegóły znaleźć można TUTAJ.
Tym, którzy zapisali się do nas na plastyczne półkolonie przypominamy - od 9 do 13 lipca organizujemy „Wakacyjne zabawy ze sztuką”, na które zapraszamy do pracowni plastycznej nr 45 i Galerii Nobilis.
Kolejne spotkania LMAF odbędą się 11 lipca (spotkanie poświęcone będzie różnym gatunkom filmowym, po których pokażemy film „Kuba Guzik”), 18 lipca (o dźwięku w filmie i projekcja „Iniemamocni 2”) i 25 lipca (temat spotkania to „Język filmu” i seans „Co w trawie piszczy?”).
Z kolei DKF-owicze spotkają się w lipcu dwukrotnie – 12 lipca o godz. 19.00 pokażemy „The Place”, a 26 lipca „Lato 1993”. Zapraszamy do Sali Kameralnej.
Również w Sali Kameralnej odbędzie się lipcowy Filmowy Poranek Dla Dzieci. „Tupcio Chrupcio” zestaw 4 pokażemy  21 lipca o godz. 12.00.
Od 20 do 26 lipca w ramach projektu „Przenikanie” odbędzie się Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej , a od 24 do 26 - w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu” - zaprosimy na pikiniki literackie i gry terenowe do Ostródy, Iławy i Fromborka (każdy kolejny dzień w innej miejscowości). Szukajcie tam nas!
Uczestnikom Klubu Aktywnego Seniora przypominamy o kolejnym spotkaniu 27 lipca i zapraszamy na Letnią Akademię Artystyczną – 30 lipca do Suchacza, a 31 lipca do Przezmarka.
Przypominamy też, że do  31 sierpnia oglądać u nas można wystawę rzeźby studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz wystawę końcoworoczną uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna