Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zapowiedzi wydarzeń w sierpniu

2018-07-26,

Kategoria : Imprezy

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń, jakie CSE „Światowid” organizuje w sierpniu, zarówno w siedzibie własnej, jak i w terenie.

W ramach projektu „Kultura dla seniora - senior dla kultury” odbędzie się Letnia Akademia Artystyczna, czyli warsztaty plastyczne. Zapraszamy 1 sierpnia do Gronowa Elbląskiego, a 2 sierpnia do Pasłęka.

Z kolei dzieci zapraszamy do Sali Kameralnej na kolejne odsłony Letniej Małej Akademii Filmowej. Od 10.30 ruszamy z warsztatami, potem odbywa się projekcja filmu. Kiedy? W sierpniowe środy, a konkretnie 1, 8, 22 i 29 sierpnia. Pokażemy kolejno filmy: „Książę Czaruś”, „Jak zostać czarodziejem?”, „Krzysiu, gdzie jesteś?” i „Ratunku, zmniejszyłem rodziców”.

Tym, którzy zapisali się na nasze półkolonie przypominamy – od  6 do 10 sierpnia trwają półkolonie  „Wakacyjne zabawy ze sztuką”, a od 20 do 24 sierpnia Półkolonie Summer Art Camp.

Z kolei miłośnikom kina, którzy lubią po seansie podyskutować o tym, co zobaczyli na dużym ekranie, przypominamy, że 9 sierpnia o godz. 19.00 spotyka się Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka. Tym razem pokażemy film „W ułamku sekundy”.

Na niezwykłe seanse filmowe w cyklu „Kolej na kino w parku” zapraszamy właśnie do elbląskich parków – 11, 18 i 25 sierpnia. Kolejno do Parku Dolinka, Bażantarnia i Parku Modrzewie, gdzie zawsze o godzinie 20.30 wyświetlać będziemy filmy. Będą to:  „Zwyczajna dziewczyna”, „Kedi, film o kotach” i „Plan Maggie”.

Przed rozpoczęciem wrześniowych naborów na zajęcia popołudniowe Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na Maraton taneczny. Na chętnych czekamy we wtorek, 21 sierpnia, od 17.00 do 20.00 w „Promyku” (ul. Browarna 80). Wstęp bezpłatny, a zapoznać się można z ofertą CT „Promyk”.

Członkowie Klubu Aktywnego Seniora spotykają się 23 sierpnia o godz. 15.00 (projekt „Kultura dla seniora-senior dla kultury”), a uczestnicy Filmowych Poranków Dla Dzieci - 25 sierpnia o godz. 12.00.

Informujemy również, że od 27 do 29 sierpnia, w ramach projektu „Przenikanie”, organizujemy warsztaty artystyczne IMPROWIZACJE w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo" w Marwicy, a 30 sierpnia, w ramach projektu „WARSZTATY z tradycją”, zapraszamy na warsztaty dożynkowe, również do Marwicy.

Tym, którzy w sierpniu będą w Lidzbarku Warmińskim, proponujemy obejrzenie wystawy prac uczestników naszych sekcji plastycznych. Od 1 do 31 sierpnia w „Galerii w oknie” – mieszczącej się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim – czynna jest wystawa "Biało-czerwone sztandary".

I na koniec zapraszamy do budynku CSE „Światowid”, gdzie oglądać można wystawę rzeźby studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz wystawę końcoworoczną uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna