Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty "Arteintegracja" w Milejewie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zapowiedzi wydarzeń w sierpniu

2018-07-26,

Kategoria : Imprezy

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń, jakie CSE „Światowid” organizuje w sierpniu, zarówno w siedzibie własnej, jak i w terenie.

W ramach projektu „Kultura dla seniora - senior dla kultury” odbędzie się Letnia Akademia Artystyczna, czyli warsztaty plastyczne. Zapraszamy 1 sierpnia do Gronowa Elbląskiego, a 2 sierpnia do Pasłęka.

Z kolei dzieci zapraszamy do Sali Kameralnej na kolejne odsłony Letniej Małej Akademii Filmowej. Od 10.30 ruszamy z warsztatami, potem odbywa się projekcja filmu. Kiedy? W sierpniowe środy, a konkretnie 1, 8, 22 i 29 sierpnia. Pokażemy kolejno filmy: „Książę Czaruś”, „Jak zostać czarodziejem?”, „Krzysiu, gdzie jesteś?” i „Ratunku, zmniejszyłem rodziców”.

Tym, którzy zapisali się na nasze półkolonie przypominamy – od  6 do 10 sierpnia trwają półkolonie  „Wakacyjne zabawy ze sztuką”, a od 20 do 24 sierpnia Półkolonie Summer Art Camp.

Z kolei miłośnikom kina, którzy lubią po seansie podyskutować o tym, co zobaczyli na dużym ekranie, przypominamy, że 9 sierpnia o godz. 19.00 spotyka się Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka. Tym razem pokażemy film „W ułamku sekundy”.

Na niezwykłe seanse filmowe w cyklu „Kolej na kino w parku” zapraszamy właśnie do elbląskich parków – 11, 18 i 25 sierpnia. Kolejno do Parku Dolinka, Bażantarnia i Parku Modrzewie, gdzie zawsze o godzinie 20.30 wyświetlać będziemy filmy. Będą to:  „Zwyczajna dziewczyna”, „Kedi, film o kotach” i „Plan Maggie”.

Przed rozpoczęciem wrześniowych naborów na zajęcia popołudniowe Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na Maraton taneczny. Na chętnych czekamy we wtorek, 21 sierpnia, od 17.00 do 20.00 w „Promyku” (ul. Browarna 80). Wstęp bezpłatny, a zapoznać się można z ofertą CT „Promyk”.

Członkowie Klubu Aktywnego Seniora spotykają się 23 sierpnia o godz. 15.00 (projekt „Kultura dla seniora-senior dla kultury”), a uczestnicy Filmowych Poranków Dla Dzieci - 25 sierpnia o godz. 12.00.

Informujemy również, że od 27 do 29 sierpnia, w ramach projektu „Przenikanie”, organizujemy warsztaty artystyczne IMPROWIZACJE w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo" w Marwicy, a 30 sierpnia, w ramach projektu „WARSZTATY z tradycją”, zapraszamy na warsztaty dożynkowe, również do Marwicy.

Tym, którzy w sierpniu będą w Lidzbarku Warmińskim, proponujemy obejrzenie wystawy prac uczestników naszych sekcji plastycznych. Od 1 do 31 sierpnia w „Galerii w oknie” – mieszczącej się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim – czynna jest wystawa "Biało-czerwone sztandary".

I na koniec zapraszamy do budynku CSE „Światowid”, gdzie oglądać można wystawę rzeźby studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz wystawę końcoworoczną uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna