Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Plener "Kadyny wioska sztuki"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zapraszamy na Targi Seniora w Światowidzie

2018-12-07,

Kategoria : Imprezy

Występy artystyczne, konsultacje z psychologami i specjalistami z zakresu przepisów ważnych dla seniorów, porady stylistyczne, badania profilaktyczne, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego czy gotowanie na żywo w wykonaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Te i inne atrakcje będą czekały na odwiedzających Targi Seniora, na które CSE „Światowid” w Elblągu zaprasza 7 grudnia (piątek) w godzinach od 10:00 do 14:00. Wstęp wolny.

Podczas Targów będzie możliwość zbadania poziomu cukru we krwi i wykonania innych podstawowych badań zdrowotnych, ponieważ swoje stoisko będą tu mieli przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Będzie można także porozmawiać o systemie emerytalnym z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu, czy skorzystać z porad prawnych.

- Do udziału w Targach zaprosiliśmy specjalistów, którzy wygłaszać będą prelekcje na temat zdrowia, pielęgnacji czy finansów seniora – wylicza Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Chętne osoby będą mogły też wziąć udział w testach zabiegów upiększających, w warsztatach plastycznych, a także w sesji fotograficznej.
–  Będzie kilka nowości w stosunku do roku ubiegłego – zapowiadają organizatorzy. – Będzie można na przykład porozmawiać z psychogerontologami, tj. specjalistami ds. seniorów,  ponadto podczas wydarzenia premierę będzie miało specjalnie przygotowane wydawnictwo, czyli Przewodnik Twórczego Seniora.

W ramach Targów otwarta także zostanie wystawa fotograficzna oraz zaprezentowane zostaną prace plastyczne, które wykonali seniorzy w ramach projektu „Kultura dla seniora-senior dla kultury”.
Dodatkowo, w ramach Targów Seniora, odbędzie się  seminarium "Aktywne i twórcze życie to mój wybór!” (godz. 13:00, Sala Kameralna Kina Światowid). Współorganizatorem seminarium jest Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art", a seminarium jest częścią projektu "Aktywność i zdrowe odżywianie receptą na dobre życie", dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.

Szczegółowy program dostępny jest na www.targi.swiatowid.elblag.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Targów.

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Miejsce: sala widowiskowo-sportowa CSE „Światowid” w Elblągu

Partnerzy: Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art", Hotel Elbląg, Restauracja Dom Królów, So Natural Spa, Elbląski Klub Szefów Kuchni, Drogeria Laboo, Myjnia Gosia

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa Portel, Telewizja Truso.tv, Radio Olsztyn, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl

Targi Seniora – Teraz My! realizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna