Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Emeryci! Potrzebujemy Was!

2018-08-24,

Kategoria : Inne

CSE "Światowid" przygotowuje się do wydania przewodnika dla elbląskich seniorów, którzy po zakończeniu pracy zawodowej chcą ciekawie zagospodarować wolny czas. W "Przewodniku Twórczego Seniora" – bo taki tytuł będzie nosiła publikacja – znajdą się wskazówki, które dostarczą wiedzy i praktycznych porad pomocnych w rozwijaniu pasji.  Do współpracy przy przewodniku "Światowid" zaprasza dysponujących wolnym czasem emerytów, a miejskie i wojewódzkie instytucje zachęca do przesyłania informacji o swoich działaniach adresowanych do seniorów.

W przygotowywanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu "Przewodniku Twórczego Seniora" seniorzy znajdą praktyczne porady jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jak i gdzie szukać nowego celu w życiu, znaleźć chęć na rozwijanie pasji bądź podejmowanie nowych wyzwań.

- Publikacja zostanie wzbogacona o porady prawne, społeczne i instytucjonalne – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, Kierownik Działu Kultury Artystycznej w CSE "Światowid".– Chcemy by była przewodnikiem po ofercie kulturalnej i edukacyjnej instytucji, klubów i stowarzyszeń, skierowanej do seniorów.

Do pracy nad Przewodnikiem zapraszamy wolontariuszy, którzy zakończyli już pracę zawodową.

- Liczymy na to, że seniorzy włączą się w przygotowanie przewodnika po miejskich aktywnościach dla nich – mówi Aleksandra Bednarczuk. –Jesteśmy też otwarci na wszelkie pomysły i sugestie.

Osoby zainteresowane współpracą przy redakcji "Przewodnika Twórczego Seniora", proszone są o kontakt pod numerem tel. +55 611 20 59 lub drogą elektroniczną pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Na zgłoszenia chęci współpracy i pomysły "Światowid" czeka do 15 września.

"Poradnik Twórczego Seniora" powstanie w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowane  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna