Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Jeśli masz półki pełne książek

2015-05-28,

Kategoria : Inne

Zbliża się Dzień Dziecka,  warto więc przygotować miejsce na prezenty dla najmłodszych, porządkując półki z niebudzących już zainteresowania podarunków. W punkcie bookcrossingowym w Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid”  można dzielić się każdym rodzajem literatury, ale w tych dniach szczególnie mile będą widziane książki dla najmłodszych.

 

Bookcrossing to wymienianie się książkami. Można to zrobić w specjalnie oznaczonych punktach, zostawiając już przeczytane książki i zabierając takie, których lekturę dopiero chciałoby się rozpocząć. Punkt bookcrossingowy w CSE „Światowid” cieszy się dużą popularnością.  To miejsce, które ma swoich stałych fanów, ale nie brakuje również przypadkowych odwiedzających, którzy po raz pierwszy spotykają się z ideą bookcrossingu.

- Staramy się, aby nasza półka nigdy nie była pusta, promujemy czytelnictwo, przypominamy o tym, że warto się książkami dzielić. Zwykle trafiają do nas książki dla dorosłych, ale zbliżający się Dzień Dziecka może być okazją do uprzątnięcia dziecięcych półek z lektur, którymi nasi najmłodsi już się nie interesują. U nas książki te dostaną drugie życie – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl.

Przeczytane już książki można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 do Redakcji Portalu eKulturalni.pl, która znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego do budynku lub zostawić je na bookcrossingowej półce w godzinach otwarcia placówki.  

Książki dla dzieci przydadzą się również w kąciku, który powstał niedawno w CSE „Światowid”. 

„Kącik dla matki z dzieckiem” to miejsce zabaw dla dzieci, a także dla mam, które szukają miejsca, by nakarmić pociechę. Tam rodzice z najmłodszymi mogą poczekać na kinowy seans lub na koniec zajęć starszego rodzeństwa. A gdy zajdzie taka potrzeba, do dyspozycji rodziców  jest toaleta z przewijakiem – w portierni można pobrać do niej klucz.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna