Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Jeśli wyrosłeś z książek…

2016-05-11,

Kategoria : Inne

Przeszukajcie półki i strychy, aby znaleźć książki, do których już nie sięgacie, przynieście je do punktu bookcrossingu w CSE „Światowid” w Elblągu i wymieńcie je na inne, ciekawsze. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka „Światowid” zachęca do przynoszenia i wymiany książek – literatury dziecięcej i młodzieżowej. 

Przypominamy, że na parterze budynku CSE „Światowid” działa punkt wymiany książek - na półce zostawić można przeczytane już pozycje i wziąć kolejne, które nas interesują. W punkcie, o który troszczą się pracownicy działu komunikacji społecznej, znaleźć można wiele zróżnicowanych w tematyce pozycji. Większość książek do wymiany jest w języku polskim, ale część jest też w językach niemieckim, angielskim, czy francuskim.

- Zbliża się Dzień Dziecka, dlatego chcielibyśmy przygotować nasze półki i umieścić na nich pozycje dla młodych czytelników – mówią organizatorzy akcji. – Dlatego prosimy mieszkańców miasta, żeby zerknęli na półki swych pociech i sprawdzili, czy dzieci z książek po prostu nie wyrosły. Liczymy na to, że w najbliższym czasie znaleźć u nas będzie można sporo propozycji szczególnie interesujących najmłodszych.

Bookcrossing to nie tylko okazja do wymiany książek i promocja czytelnictwa, ale także ułatwia nawiązywanie kontaktów i inicjuje rozmowy. Z pomysłem ukierunkowania bookcrossingu na dzieci i młodzież wyszedł jeden ze stałych bywalców punktu w „Światowidzie”, Pan Bogusław, który przyniósł do redakcji portalu ekulturalni.pl kilka kartonów woluminów ze swojej domowej biblioteczki.

Książki można przynosić do redakcji, która jest czynna najczęściej w godzinach od 8 do 16, albo zostawiać w punkcie bookcrosingowym, znajdującym się po lewej stronie od wejścia głównego, przy tablicy informacyjnej CSE „Światowid”.

- Mamy nadzieję że 1 czerwca półki wypełnią książki dla dzieci i młodzieży, zaś później pozycje dla młodych czytelników będą również dostępne w naszym punkcie, zwłaszcza że 16 czerwca obchodzić będziemy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek – dodają organizatorzy.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna