Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Najnowsze technologie w Kinie Światowid

2016-05-05,

Kategoria : Inne

Kino Światowid, mimo że już bardzo nowoczesne, wciąż się modernizuje. Dzięki pozyskanej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotacji zakupi nowy ekran i nowy system 3D do realizacji kinowych projekcji.  

Zakup i instalacja specjalnego ekranu i nowego systemu 3D na dużej sali kinowej ma  rozszerzyć działalność filmową i atrakcyjność oferty oraz konkurencyjność elbląskiego kina.

- Rozpoczynamy realizację projektu „Kinowe3D - modernizacja systemu kina cyfrowego 3D w dużej sali Kina Światowid” – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. – Całość inwestycji będzie kosztowała 80 000 zł brutto, połowę dołoży PISF, drugą sfinansujemy ze środków własnych.

W ramach projektu obecny ekran kinowy ma zostać wymieniony na nowszy, o podwyższonej jasności, wyższym współczynniku odbijania światła, dostosowany do współpracy z polaryzacyjnym systemem 3D. Ważne będzie też zakupienie i instalacja nowego systemu 3D, pracującego w technologii polaryzacyjnej i kompatybilnego z obecnym projektorem cyfrowym 2K oraz jednorazowych okularów 3D.

- Wszystko to oznacza, że nasi widzowie nie będą już musieli nosić ciężkich i nieporęcznych okularów 3D, tylko zastąpią je jednorazowe okulary, które będzie można zabrać do domu i przynieść na kolejną projekcję – dodaje Natalia Piotrowska.  

Prócz środków finansowych na modernizację kina, udało się również pozyskać dofinansowanie do filmowych inicjatyw, prowadzonych w Kinie Światowid. „Światowid: filmowe oblicza świata” to propozycja cyklicznych projekcji, wykładów, warsztatów  i spotkań, które odwoływać się będą do konkretnych państw, kręgów kulturowych. W maju zaprezentowane zostaną Czechy, w czerwcu Szwecja, w październiku Chile a w listopadzie Rosja. Dofinansowanie uzyskały również takie inicjatywy, jak: Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka, Repliki 41.Festiwalu Filmowego w Gdyni, Letnia Mała Akademia Filmowa i Mały Dyskusyjny Klub Filmowy.  

- Dzięki tym dodatkowym środkom Kino Światowid może pokazywać filmy, których próżno szukać w multipleksach, kino ciekawe koncepcyjnie i wizualnie, nie tylko amerykańskie czy europejskie produkcje, ale także te pochodzące z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej – podsumowuje Natalia Piotrowska.

Z nowych możliwości technicznych Kina Światowid będzie można skorzystać w drugiej połowie 2016 roku, a na projekcje filmowe o Czechach Kino zaprasza w każdą majową środę o godz. 18.00.

 

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna