Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Prelekcja "Człowiek to całość" - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Odciski i Przenikanie w Gdańsku

2013-05-16,

Kategoria : Inne

Dziś, 16 maja młodzież z grupy teatralnej, działającej w „Światowidzie” oraz osoby niepełnosprawne, uczestniczące w zajęciach w ramach projektu „Twórcza terapia” pojechały do Gdańska, aby wziąć udział w Festiwalu Akcept.

Festiwal Akcept to artystyczne spotkanie wielu podmiotów, które każdego roku zabierają głos w wielostronnym dialogu, wyrażanym poprzez prezentacje muzyczne, teatralne, plastyczne i inne formy ekspresji. Festiwal to nie tylko impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnością (intelektualną), choć niewątpliwie znajdują się one w jej centrum. To wydarzenie będące niejako pretekstem i zachętą zarazem do publicznej dyskusji oraz namysłu nad zjawiskiem inności i różnorodności, które wpisane w przestrzeń życia codziennego nieustannie skłania do stawiania pytań o miejsce i rolę osoby niepełnosprawnej oraz tych, którzy jej towarzyszą, na arenie zdarzeń potoczności.

Do Gdańska pojechała młodzież z grupy teatralnej, działającej w „Światowidzie” oraz osoby niepełnosprawne, uczestniczące w zajęciach w ramach projektu „Twórcza terapia”. W trakcie trwania Festiwalu pokażą dwa spektakle „Odciski”, które w lipcu, zeszłego roku prezentowała grupa Deja Vu oraz „Przenikanie” - performance, który zrodził się podczas ubiegłorocznej Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej, a prezentowany był na 6. Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych. Perfomance został przygotowany przez osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pod kierunkiem poetki Anny Dukszty stworzyli poezję, w której m. in. padają słowa: "A Bóg? Jest?" albo "Czy czekanie jest dobre? Dobre. Ale lepsze jest doczekanie...". 

Festiwal zaczyna się16 maja i potrwa do 18 maja. Dziś zaprezentuje się Grupa Deja Vu, jutro publiczność Festiwalu będzie mogła obejrzeć performance „Przenikanie”.


Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna