Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Twarzą w twarz z Hiszpanią

2016-05-09,

Kategoria : Inne

W hiszpańskiej atmosferze odbędzie się najbliższe spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz”. Jego uczestnicy będą mogli posłuchać opowieści doświadczonego podróżnika i wolontariusza Marcina Rydygiera oraz lektora hiszpańskiego Juana Corteza z Meksyku.

Gośćmi spotkania będą uczestnik programu Erasmus Marcin Rydygier oraz lektor hiszpańskiego Juan Cortez z Meksyku.

 - Marcin opowie jak najlepiej skorzystać ze studenckiej wymiany Erasmus oraz pokaże  najciekawszy zakątek Hiszpanii miasto Kadyks – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator spotkania.

To stamtąd Kolumb czterokrotnie wypływał na podbój Ameryki, tam produkuje się prawdziwą Sherry i to tam właśnie byk wyrósł do rangi symbolu Hiszpanii. Na zdjęciach będzie można zobaczyć, jak wyglądają białe miasta Andaluzji i plaże, gdzie kręcono sceny z Jamesa Bonda. Będzie się można również dowiedzieć, czym jest las ferias andaluzas, jak obchodzi się Wielki Tydzień oraz jak wygląda najlepszy karnawał w całej Hiszpanii.

- A po pokazie zapraszamy na lekcje hiszpańskiego z rodowitym Meksykaninem Juanem Ramos Cortezem, który przyjechał do nas z miasta Queretaro niedaleko Mexico City – opowiada Aleksandra Bednarczuk. - Juan tak bardzo pokochał Polskę, że postanowił osiedlić się tu i nauczać swojego ojczystego języka.

Juan pokaże, że nauka drugiego najpopularniejszego na świecie języka może być prosta, przyjemna i zabawna. A jeśli ktoś załapie hiszpańskiego bakcyla, to będzie mógł skorzystać z przedwakacyjnego kursu języka hiszpańskiego. Każdy uczestnik prezentacji otrzyma dwie lekcje gratis.

Prowadzącą majowe spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” będzie Anna Kozakiewicz, założycielka Szkoły Językowej Akcent w Elblągu.

Spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godz. 9.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu oraz Szkoła Językowa Akcent w Elblągu.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna