Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie

2019-07-05,

Kategoria : Inne

To są dopiero wakacje! Odpoczynek od szkoły i obowiązkowych zajęć, ale jakże kreatywnie. Od poniedziałku w Markusach trwają pięciodniowe półkolonie literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, zaś w Kinie Światowid warsztaty filmowe dla przedszkolaków.

- Okres wakacji to moment, kiedy staramy się realizować dodatkowe, atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych – informuje Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. –  Co ważne, każdego roku  wychodzimy z inicjatywami poza mury naszej instytucji, poza granice naszego miasta.

Efekty? Już w najbliższy piątek (5 lipca) o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid odbędzie się premiera krótkiego filmu o Elblągu, przygotowanego w ramach projektu pn.  "Historie małych ojczyzn" dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowanego przez CSE "Światowid" w Elblągu i Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Natomiast o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Żurawcu zobaczyć będzie można spektakl, jaki powstał na wakacyjnych warsztatach literacko-teatralnych. To wydarzenie z kolei jest wynikiem realizacji projektu pn. "Witajcie w szkolnej bajce!", który również dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 - Uczestnicy zajęć oprócz dobrej zabawy, wkładają wiele serca i pracy w przygotowanie końcowego dzieła – mówi Antoni Czyżyk. - Dlatego warto docenić ich starania i przyjść zapoznać się z efektami ich pracy. Serdecznie zapraszamy.

 Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.


Autor: Agnieszka Tkaczuk-Jans

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna