Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty witrochromii w Tolkmicku

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wspólnie i artystycznie

2016-05-16,

Kategoria : Inne

Trwa Tydzień Osób Niepełnosprawnych im. Ewy Sprawki. Tradycyjnie w Elblągu odbywają się spotkania, imprezy sportowe, dni otwarte placówek i prezentacje dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnościami. Również Ośrodek Arteterapii, działający w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu włączył się w organizację różnorodnych wydarzeń artystycznych.

W sobotę, 14 maja w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbyły się warsztaty dla osób niepełnosprawnych, w realizację których zaangażowani byli także słuchacze Policealnej Szkoły im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu na kierunku Terapia Zajęciowa.

- Zaplanowaliśmy dla osób z niepełnosprawnościami naprzemienne zajęcia z papieroplastyki i muzykoterapii – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Ośrodka Arteterapii. – Dzięki temu uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych obszarach artystycznej twórczości.

Dziś, w Kinie Światowid odbył się pokaz specjalny filmu „Anioł”, niezwykle ciepłej i chwytającej za serce historii rodzicielskiej miłości, która jest w stanie zwalczyć nietolerancję, gniew i nikczemność. Utrzymana w komediowym tonie opowieść o niepełnosprawnym chłopcu, który zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami, zyskała już sympatyków na całym świecie, zarówno wśród widzów, jak i krytyków.

Zaś we wtorek, 17 maja odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „W zaczarowanym świecie Braci Grimm” oraz wręczenie nagród laureatom konkursu. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Elblągu, we współpracy z CSE „Światowid”. W konkursie wzięło udział 50 uczestników z 12 placówek  m.in. z  Braniewa, Miłakowa, Ostródy, Kętrzyna, Iławy, Bartoszyc, Nidzicy, Ełku czy Olsztyna.

- Prace wykonane są różnymi technikami, w tym  rysunkowo – graficzną i malarską. Są prace przestrzenna i płaskie.  Do wykonania wykorzystano kredki, ołówki, pastele, wełnę, materiały, wycinanki, dzięki czemu powstały wydzieranki, kolaże i batiki – podsumowują organizatorzy.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 17 maja o godz. 11.00.  Wystawę będzie można oglądać na I piętrze CSE „Światowid” do połowy czerwca. 

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna