Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Z dala od klawiatury, a bliżej kultury

2015-06-01,

Kategoria : Inne

Takiej propozycji na spędzenie Dnia Dziecka jeszcze chyba nie było. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” proponuje uczniom elbląskich szkół grę miejską pn. „Z dala od klawiatury, a bliżej kultury”. Zgłoszenia można przesyłać do 22 maja.

- Będzie aktywnie, kulturalnie, a przede wszystkim nikt nie będzie się nudził – zapewnia organizatorka Agnieszka Tkaczuk. – W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie elbląskich szkół podstawowych, z klas V i VI oraz gimnazjaliści z klas I i II. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej. Będzie to nowoczesna  forma  zdobywania i poszerzania wiedzy na temat własnego miasta – atrakcyjnych miejsc, wydarzeń kulturalnych, uzdolnionych mieszkańców, ale również historii i dorobku kulturowego miasta.

W grze weźmie udział 10 zespołów pięcioosobowych. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub szkoły. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadki, które będzie możliwe dzięki wskazówkom ukrytym w miejscach  związanych z kulturą, ale również w zabytkach i atrakcyjnych miejscach turystycznych naszego miasta. Gra powinna rozegrać się maksymalnie w ciągu 3-4 godzinach. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: wejściówki na wydarzenia kulturalne, bony podarunkowe, gadżety, książki itp. 

- Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upowszechnienie dorobku kultury Elbląga, wspieranie uczestnictwa w kulturze, wytwarzanie identyfikacji z własną społecznością i jej kulturą, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej, ale również współdziałanie wszystkich podmiotów aktywnych w sferze społecznej i kulturowej – dodaje Agnieszka Tkaczuk.

Zgłoszenia można przesyłać do 22 maja, jednakże liczy się kolejność zgłoszeń.  Regulamin oraz karta zgłoszeń zamieszczone zostały w załącznikach pod tekstem. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z Agnieszką Tkaczuk (55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Udział w grze miejskiej jest bezpłatny.


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna