Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty "Arteintegracja" w Rogajnach

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zaproszenie na wycieczkę

2006-09-18,

Kategoria : Inne

Chcesz miło spędzić sobotę? Skorzystaj z naszego zaproszenia na wycieczkę do Jerzwałdu. W dniu 12 rocznicy śmierci Zbigniewa Nienackiego odwiedzimy dom twórcy przygód Pana Samochodzika.


23 września wyruszamy na podbój Jerzwałdu! W tej malowniczej, położonej nad Jeziorakiem miejscowości mieszkał i tworzył Zbigniew Nienacki. W sobotę przypada jego 12 rocznica śmierci.

 

Jeśli masz ochotę zobaczyć dom pisarza i pamiątki po Nienackim, spotkać się z ludźmi, którzy go znali, to dołącz do naszej załogi. Udział w wycieczce jest bezpłatny! Wystarczy, że zadzwonisz pod nr 055 611 20 83 albo wyślesz maila ze swoim zgłoszeniem na adres: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona! Zaproszenie adresowane jest do dzieci, młodzieży, a także dorosłych miłośników książek Nienackiego. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników wyprawy! Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, do godz. 12.00.

 

Wyjazd autokaru do Jerzwałdu: 23 września (sobota), godz. 9.30, sprzed Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid". Powrót około godz. 17.00.


Program:
- zwiedzanie domu Z. Nienackiego
- oglądanie pamiątek po pisarzu
- wizyta na cmentarzu w Jerzwałdzie, gdzie pochowany jest Zbigniew Nienacki
- spotkanie z obecnym właścicielem domu pisarza
- ognisko z kiełbaskami w ogrodzie pisarza (jadło i picie zapewnia organizator)
- relaks na łonie natury.

 


Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna