Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dobro - podaj dalej! Być jak Jan Paweł II

2014-03-31,

Kategoria : Konkursy

Wielkimi krokami zbliża się czas kanonizacji Jana Pawła II, z tej okazji Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Dobro - podaj dalej! Być jak Jan Paweł II”. Prace można przesyłać do końca marca.

Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za dar, jakim była możliwość życia w czasach Jego pontyfikatu.

- Chcemy, aby nie tylko czasy pontyfikatu, lecz całe Jego życie, usposobienie czy poczucie humoru było inspiracją dla pokolenia młodych – wyjaśniają organizatorzy. - Dlatego zadaniem osób biorących udział w konkursie jest stworzenie pracy, która ma pokazać przykłady, jak można podążać za słowami Jana Pawła II, czyniąc dobre uczynki, kiedy ma się kilka lub kilkanaście lat.

Dopuszczalne w konkursie techniki to: malarstwo, grafika, collage, rysunek. Organizatorzy proszą o nie przysyłanie prac w technikach nietrwałych, np. wyklejanych makaronami, kaszami, plasteliną itp. Minimalny format prac to A3, zaś maksymalny format prac: płaskich – 100x70 cm. Uczestnik konkursu może przedstawić maksymalnie jedną pracę.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III SP, II kategoria – klasy IV– VI SP, III kategoria – gimnazjum, liceum. W każdej kategorii przyznana zostanie nagroda główna i trzy wyróżnienia. Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane prace będzie można oglądać na wystawie w CSE ŚWIATOWID. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl.

Termin składania prac to 31 marca (decyduje data wpłynięcia pracy do CSE ŚWIATOWID). Prace prosimy przesyłać na adres Organizatora (Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg) z dopiskiem: „Konkurs plastyczny Dobro – podaj dalej!”.

Regulamin konkursu w załączeniu.

 


Autor: Edyta Bugowska

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna