Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Kompozycje” dla młodzieży i dorosłych

2015-10-01,

Kategoria : Konkursy

Uwielbiasz malować lub tworzyć projekty graficzne? Ten konkurs jest dla ciebie! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Kompozycje”.

Temat konkursu, skierowanego do młodzieży – uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz osób dorosłych, jest bardzo szeroki i pozwala na dużą swobodę twórczą.

- Najważniejsza będzie kompozycja pracy – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor ds. plastyki w CSE „Światowid”. – Nie chcemy niczym ograniczać twórców, dlatego w tej dziedzinie pozostawiamy uczestnikom konkursu pełną dowolność i liczymy na ciekawe podejście do tematu.

Konkurs będzie rozgrywany w 4 kategoriach: grafika – młodzież, grafika – dorośli, malarstwo – młodzież, malarstwo – dorośli. Prace powinny zostać wykonane dowolnymi technikami malarskimi lub graficznymi. Na konkurs można przesłać więcej niż jedną pracę.

Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przysłać do 1 października 2015 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg

Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid” oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl. 

Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w październiku w Galerii „Nobilis” w CSE „Światowid”. Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej „Światowida” w zakładce konkursy.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką ds. plastyki CSE „Światowid” - Ewą Bednarską-Siwilewicz  pod  nr tel. 55 611 20 64 lub dzwoniąc do sekretariatu CSE „Światowid” 55 611 20 50.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja, priorytet Edukacja kulturalna.

Drukuj

Pliki

  • video-iconREGULAMIN XIX OGÓLNOPOLSKIEKO KONKURSU "KOMPOZYCJE"Pobierz
  • video-iconKOMPOZYCJE - KARTA ZGŁOSZENIOWAPobierz
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna