Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ogólnopolski Konkurs „Dziedzictwo zamknięte w drewnie” - wyniki

2019-11-04,

Kategoria : Konkursy

Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs  „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się we wtorek 5 listopada o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis.

Jury wyłonione z przedstawicieli organizatorów konkursu - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar” - wybrało spośród nadesłanych rzeźb i płaskorzeźb w drewnie te prace, które oddały charakter historii i tradycji regionu Warmii i Mazur.
- Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano prace wykonane w technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie – mówią organizatorzy - Istotne było, czy praca zawierała elementy związane z  historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur.

4 listopada jury w składzie: Magdalena Czarnocka-Kaptur – wicedyrektor CSE „Światowid”, Ewa Bednarska-Siwilewicz – plastyk, Teresa Miłoszewska – pedagog, Urszula Kondraciuk – specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa; przyznało nagrody i wyróżnienia oceniając zdolności i umiejętności pracy w drewnie oraz poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy i stopień trudności jej wykonania.

Laureatami konkursu zostali:
Nagrody:
I miejsce
Jan Gulski, „rzeźba nr 4”

II miejsce
Małgorzata Bugajny, „Św. Lipka”

III miejsce
Magdalena Martin, bez tytułu
Kacper Sadko, „płaskorzeźa ryba”

Wyróżnienia
Gabriela Górka, bez tytułu
Kacper Piszczek, „Pejzaż z Mazur”
Renata Gałązka, bez tytułu

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”.

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 5 listopada o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Konkurs organizowany był w ramach projektu "W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna