Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyróżnione w konkursie

2019-03-05,

Kategoria : Konkursy

Stworzyły oryginalne portrety - inspirowane życiem kobiet z różnych kręgów kulturowych - i zostały wyróżnione. Mowa o Wandzie Kucharczyk i Lucynie Poduch, które są uczestniczkami zajęć plastycznych dla dorosłych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wyróżniania otrzymały w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat” w kategorii dorosłych. 


Konkurs organizowany jest od 12 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, a od kilku lat stał się atrakcją w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka łączy pokolenia. Inspiracje Flamenco - Przenikanie Kultur”. Misją tegorocznej edycji, organizowanej pod hasłem „Etno-Portrety”, jest zachęta, aby dostrzec źródło kultur w różnych rejonach świata. Konkurs jest inspiracją do zbadania tematu, a pośrednio do docenienia odmienności kulturowej. 

- Zadaniem konkursowym było stworzenie portretu inspirowanego bogactwem kultur świata, ich tradycjami i obyczajami - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, artysta-plastyk i instruktorka plastyki w CSE "Światowid". - Lucyna Poduch i Wanda Kucharczyk znakomicie poradziły sobie z tym wyzwaniem, otrzymując wyróżnienia.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w Galerii Kolor MDK Wrocław-Krzyki od 15 kwietnia do 15 maja 2019 roku. Pokonkursowa wystawa towarzyszyć będzie koncertowi FLAMENCO I MUZYKA ŚWIATA.

 

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna