Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

"Aïda" na rozpoczęcie sezonu The Metropolitan Opera 2018/19

2018-10-06,

Kategoria : Met Opera

W sobotę, 6 października o godz. 18:55 kino Światowid zaprasza na transmisję prosto z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Sezon 2018/19 zainauguruje operowe arcydzieło Giuseppe Verdiego „Aïda”. W roli tytułowej wystąpi gwiazda światowych estrad – Anna Netrebko.

Spektakl transmitowany po raz trzeci w nowej obsadzie. Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów, nie mogła liczyć na piękniejszą oprawę niż ta, którą przygotowało na scenie Met. Zgodnie z XIX-wieczną tradycją spektakl dosłownie ocieka złotem i skrzy się kolorami bogatych dekoracji i kostiumów. Całość zrealizowana jest z rozmachem godnym faraonów, zwłaszcza scena słynnego marszu tryumfalnego. Na prapremierze „Aïdy” Verdi został wywołany 32-krotnie do ukłonów. Do dziś opera ta zaliczana jest do nieśmiertelnych hitów teatru muzycznego. Miłosny trójkąt, który tworzą etiopska niewolnica Aïda, wódz egipski Radamès i zakochana w nim księżniczka Amneris, wielkie sceny zbiorowe i wspomniany monumentalizm gwarantują wyjątkowe przeżycia.

 

Obsada:

Anna Netrebko –Aida

Anita Rachvelishvili – Amneris

Aleksandrs Antonenko – Radames

Quinn Kelsey – Amonasro

Ryan Speedo Green – Faraon

Nicola Luisotti: dyrygent

reżyseria: Sonja Frisell
scenografia: Gianni Quaranta
kostiumy: Dada Saligeri
światło: Gil Wechsler

Czas trwania ok. 3 godz. 40 min.

Cena biletów: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

 

 


Autor: Adam Krawczuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna