Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dwie opery i upominki dla stałych widzów

2015-04-25,

Kategoria : Met Opera

To będzie zakończenie sezonu w wielkim stylu! W ramach The Metropolitan Opera, już 25 kwietnia, będzie można obejrzeć „Rycerskość wieśniaczą” oraz „Pajace”. W przerwie to, na co wielu od dawna czekało – losowanie nagród. Wśród których znajdzie się karnet na przyszły sezon The Metropolitan Opera.


- Wieczór rozpoczniemy tradycyjnie krótkim wstępem, następnie obejrzymy jedną z oper, a w trakcie przerwy rozlosujemy nagrody – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. - Przypominamy wszystkim uczestnikom o zabraniu ze sobą książeczek, w których przez cały zeszły sezon zbierali pieczątki, bo to na ich podstawie przyznawać będziemy upominki.
Na widzów czekają m.in.: podwójne zaproszenia do Aqua SPA Hotel Młyn, voucher na zabiegi pielęgnacyjne w Studiu „Paris”, zaproszenie na kolację w  restauracji „Duchówka”, zestaw kosmetyków „Elnatura”, karnet upominkowy do Centrum Tańca „Promyk”, zaproszenie na wybrane wydarzania CSE „Światowid” oraz zaproszenia dla dwojga na wybraną transmisję The Metropolitan Opera 2015/2016.
- Widzowie, którzy uczestniczyli w największej ilości spotkań wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, czyli karnetu na cały przyszły sezon The Metropolitan Opera – dodaje Natalia Piotrowska.
Tego wieczoru będzie można obejrzeć dwa dramaty miłosne: „Rycerskość wieśniaczą” oraz „Pajaców”. Wystawiane razem dwie krótkie opery skupiają się na ekstremalnych uczuciach i czynach, jakie czasem zdarzają się nawet w najspokojniejszych miasteczkach. W „Rycerskości wieśniaczej” powodowany zazdrością o żonę Alfio zabija Turridu. W „Pajacach” wędrowny komediant Canio z tego samego powodu uśmierca swoją żonę Neddę. Reżyser umieszcza oba dzieła w scenerii jednej sycylijskiej wsi, ale w różnych czasach. Marcelo Álvarez mierzy się jednego wieczoru z dwiema trudnymi partiami tenorowymi.

RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA i PAJACE

25 kwietnia godz. 18:30
Pietro Mascagni: Rycerskość Wieśniacza
Ruggiero Leoncavallo: Pajace
premiera sezonu
czas trwania: 3 godziny 30 minut
dyryguje: Fabio Luisi
reżyseria: David McVicar
scenografia: Rae Smith
kostiumy: Moritz Junge
w rolach głównych: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze, Lucas Meachem

Bilety na The Metropolitan Opera (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online (www.swiatowid.elblag.pl  w zakładce KUP/REZERWUJ BILET) lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna