Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty "Kultura dla seniora - senior dla kultury"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Aktywność dla każdego

2017-09-06,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Dziś, 6 września 2017 roku, po raz pierwszy po wakacjach CT "Promyk" rozbrzmiewał muzyką, czuć było pozytywną energię, widać było radość i zaangażowanie.

W ramach projektu „Strzeż się tycia, wybierz zdrowy styl życia”, na który Stowarzyszenie "Jantar" pozyskało środki z Urzędu Miejskiego w Elblągu,  ruszyły zajęcia dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Od rana na sali tańczyły przedszkolaki z placówki nr 6 w Elblągu. Przedszkole zostało wybrane ze względu na bliską odległość od Centrum Tańca "Promyk".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie my bierzemy udział w projekcie – mówi p. Ania, nauczyciel grupy przedszkolnej. – W placówkach brakuje pomieszczeń do realizacji podobnych zajęć, które niewątpliwie bardzo wpływają na rozwój małych dzieci.    

Na swoje zajęcia czekali też seniorzy, którzy pojawili się w Promyku po południu, aby zadbać o swoje zdrowie, sprawność i kondycję. Warsztaty gimnastyczne z elementami Pilates poprowadziła dla nich Alicja Giebień.

- To jest jesień naszego życia, musimy być sprawni przede wszystkim dla siebie, aby jeszcze korzystać atrakcji życia  – mówi jedna z seniorek.  – Zgłosiłam się za namową koleżanki, która wciągnęła się w zajęcia 2 lata temu i ćwiczy regularnie.

Zainteresowanie ze strony seniorów jak zwykle było ogromne, co świadczy o tym, że aktywnym można być w każdym wieku.  

Zajęcia dla przedszkolaków i seniorów są bezpłatne, trwać będą od września do końca grudnia. 


Autor: Joanna Karpiuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna