Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Aktywność dla każdego

2017-09-06,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Dziś, 6 września 2017 roku, po raz pierwszy po wakacjach CT "Promyk" rozbrzmiewał muzyką, czuć było pozytywną energię, widać było radość i zaangażowanie.

W ramach projektu „Strzeż się tycia, wybierz zdrowy styl życia”, na który Stowarzyszenie "Jantar" pozyskało środki z Urzędu Miejskiego w Elblągu,  ruszyły zajęcia dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Od rana na sali tańczyły przedszkolaki z placówki nr 6 w Elblągu. Przedszkole zostało wybrane ze względu na bliską odległość od Centrum Tańca "Promyk".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie my bierzemy udział w projekcie – mówi p. Ania, nauczyciel grupy przedszkolnej. – W placówkach brakuje pomieszczeń do realizacji podobnych zajęć, które niewątpliwie bardzo wpływają na rozwój małych dzieci.    

Na swoje zajęcia czekali też seniorzy, którzy pojawili się w Promyku po południu, aby zadbać o swoje zdrowie, sprawność i kondycję. Warsztaty gimnastyczne z elementami Pilates poprowadziła dla nich Alicja Giebień.

- To jest jesień naszego życia, musimy być sprawni przede wszystkim dla siebie, aby jeszcze korzystać atrakcji życia  – mówi jedna z seniorek.  – Zgłosiłam się za namową koleżanki, która wciągnęła się w zajęcia 2 lata temu i ćwiczy regularnie.

Zainteresowanie ze strony seniorów jak zwykle było ogromne, co świadczy o tym, że aktywnym można być w każdym wieku.  

Zajęcia dla przedszkolaków i seniorów są bezpłatne, trwać będą od września do końca grudnia. 


Autor: Joanna Karpiuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna