Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Bajeczne lato” - warsztaty literackie i ilustratorskie w CSE „Światowid”

2017-07-03,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Choć do ich rozpoczęcia zostało jeszcze trochę czasu, planowanie wypoczynku warto zacząć już teraz. Młodzi twórcy i „artystyczne dusze” mogą skorzystać z zaproszenia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Propozycją na lato, która umożliwi rozwijanie zainteresowań przy  świetnej zabawie, jest oferta warsztatów literackich i ilustratorskich.

W terminie 3 – 7 lipca br. w godzinach 9:00 – 15:00 w „Światowidzie” realizowane będą zajęcia literackie. Znakomicie odnajdą się na nich młodzi wielbiciele książek, mali poeci i pisarze, marzący o napisaniu bestsellera oraz dzieci i młodzież, która chciałaby się pobawić słowem pisanym. Uczestnicy, razem z pisarką – Wiolettą Piasecką, poznają najciekawsze dzieła światowej i polskiej literatury, odkryją tajniki warsztatu pisarskiego oraz spróbują swoich sił w tworzeniu różnorodnych form literackich.

Do pragnących rozwijać swój talent plastyczny, adresowane są zajęcia ilustratorskie. Artysta grafik, Jarosław Gach, w pierwszym etapie przybliży młodym twórcom wybrane prace będące efektem warsztatów literackich, następnie zaprezentuje podstawy powstawania komiksu czy postaci rysunkowych. Młodzi artyści będą mogli tworzyć własne dzieła stanowiące ilustracje do prac literackich. Zajęcia realizowane będą w terminie 10 – 14 lipca br. w godzinach 9:00 – 15:00.

Warsztaty literackie i ilustratorskie, dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 10­ - 15 lat.  Odbywać się będą w grupach max. 20 osobowych.
O zakwalifikowaniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 55/ 611 20 59 lub adresem e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.  Miejsce zajęć - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ( pl. K. Jagiellończyka 1).
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Półkolonie literackie i ilustratorskie w CSE „Światowid” są częścią projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”. Prace powstałe podczas ich trwania publikowane będą na stronach internetowych CSE „Światowid” oraz na wystawie, kończącej całość działań.

 

 


Autor: Joanna Zuehlke

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna