Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkanie z Piotrem Pogonem

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Każdy senior może być artystą

2018-09-12,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Nie trzeba wielkich predyspozycji. Wystarczy być seniorem i mieć chęci, żeby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych i plastycznych, na które zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zajęcia ruszają już jutro (12 września) o godz. 14:30.

Warsztaty wokalne i plastyczne dla seniorów w Światowidzie to dziesięć spotkań, podczas których seniorzy pod okiem instruktora rozwiną swoje umiejętności artystyczne.

- Na zajęciach wokalnych uczestnicy warsztatów, pracując z wybranymi utworami, będą uczyć się metod oddychania, prawidłowej emisji głosu czy zachowania się na scenie – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej.

Z kolei warsztaty plastyczne będą okazją do poznania różnych technik pracy ze sztuką. Na pierwszy ogień pójdzie decupage. W kolejnych tygodniach seniorzy spróbują quillingu, filcowania, rzeźby w glinie, Iris foldingu, tkania. Na zakończenie samodzielnie wykonają ozdobną tablicę do pisania kredą i naturalne kosmetyki.

Zarówno warsztaty wokalne jak i plastyczne ruszają 12 września i będą odbywały się co środę w godz. od 14:30 do 16:00. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Targów Seniora, które odbędą się 7  grudnia 2018 r.

Aby wziąć udział ww. warsztatach, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Z uwagi na charakter warsztatów zapisy na zajęcia zobowiązują do udziału w całym cyklu (dziesięć spotkań).

- Realizujemy wiele przedsięwzięć dedykowanych seniorom - część jest w naszej ofercie na stałe, ale wciąż szukamy nowych inspiracji, ponieważ po rozbudowie CSE "Światowid" planujemy utworzyć Centrum Aktywności Społecznej - dodaje Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. - Tym razem zapraszamy na warsztaty wokalne dla seniorów, które odbędą się w ramach cyklu pn. „Sztuka na dotyk” stanowiącego część projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”.

Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu.

Fot. Arch. CSE „Światowid”


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna