Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

MIX KOLORÓW

2012-10-12,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Kto stoi za tym całym jesiennym zamieszaniem? Wczoraj, 11 października, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Kręgi kultury”, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W warsztatach artystycznych uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

Podczas warsztatów dzieci, zainspirowane rozmowami o kolorach podstawowych oraz pochodnych, mieszaniu farb i małym "niezbędniku" artysty- malarza, namalowały swoje własne tęcze korzystając z farb: żółtej, czerwonej oraz niebieskiej.

- Eksperymentowały, miksowały i mieszały, aż powstały piękne, ciepłe pomarańcze i głębokie fiolety – opowiada Helena Wojciechowska, instruktor plastyki, autorka programu zajęć w ramach projektu.  

Następnie uruchomiły wyobraźnię tworząc własne palety barw o przeróżnych nazwach: "najpyszniejszy deser", "skok do wody", "najskrytsze marzenie", "straszne zamczysko", a wszystko to było zainspirowane... katalogami farb z marketu budowlanego!

- Kolejnym zadaniem była próba odpowiedzenia na pytanie: kto stoi za tym całym jesiennym zamieszaniem? Tak powstały Jesienne Stworki – dodaje Helena Wojciechowska.

Na koniec dzieciaki przyjrzały się swoim paletom malarskim, których używały przez całe warsztaty, a potem dowiedziały się o Ivo Nikiciu z Grupy Szu Szu i jego wystawie "Wentyl" z 2008 roku, w której autor wykorzystuje zużyte podczas malowania palety tworząc z nich osobne obrazy. Prędko okazało się, że palety uczestników warsztatów także kryją w sobie tajemnicze postaci lub historie. Po dodaniu kilku drobnych szczegółów z barwnym plam powstały m.in.: wszystkożerne potwory, ilustracja do bajki "Barbie i tęcza", kolorowe statki dryfujące po morzu, stado kolorowych ptaków.

Galerię z twórczych zajęć można oglądać pod linkiem - http://swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/kr-gi-kultury-vol.1/

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Edukacja artystyczna.


Autor: Helena Wojciechowska, E.J.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna