Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

63. OKR - eliminacje

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Oko na sztukę

2017-02-18,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Jednak przeplatanie barwnych włóczek może być również doskonałą zabawą edukacyjną dla dzieci.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na spotkanie, którego tematem przewodnim będzie tkanina artystyczna. Zajęcia skierowane są dla dzieci od 7 lat oraz dla młodzieży.  

- Tkać z powodzeniem mogą już dzieci, a im dziecko starsze tym bardziej precyzyjny i złożony będzie efekt - zachęcają organizatorzy. - Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów uczestnicy trenują sprawność manualną palców, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł dotyku.

Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów, tak by praca stanowiła harmonijną i barwną całość oraz oczekiwaniem na efekt finalny.

- Podczas zajęć dostępne będą włóczki, sznurki i materiały o różnych grubościach, kolorach i fakturach - dodają prowadzący warsztaty. - Różnorodność materiałów gwarantuje ciekawy efekt końcowy. Jednak najcenniejszym efektem jest satysfakcja dziecka płynąca z wykonanej pracy.

 

Spotkanie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid”. Zajęcia odbędą się w sobotę 18.02.2017 w pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku) w godzinach od 10.00 do 12.00. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 5 zł od 1 osoby. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64.

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna