Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Otwieramy warsztat ludzi twórczych

2006-08-25,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

„Jest czas, jest dla każdego... Łap go i formuj według własnych myśli, nikt za Ciebie twojego świata tutaj nie wymyśli!" - tekst piosenki Sidneya Polaka najlepiej tłumaczy sens powstania Warsztatu Ludzi Twórczych. Twórcze formowanie zaczynamy już 13 września.

 

Gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci.
Bierzemy sprawy w swoje ręce!


W tym mieście po godzinie 20.00 nic się dzieje! Nie mam gdzie wyjść z kumplami. Przedstawienie było zupełnie bez sensu - ławek dla widzów za mało, scenariusz do kitu. Władze mają gdzieś potrzeby młodzieży. W mediach nuda i lanie wody - to są Twoje słowa, Mój Drogi Młody Czytelniku, Twoje odczucia wyrażane na forach internetowych i podczas rozmów z rówieśnikami. No śmiało, przyznaj się, że czasem zdarza Ci się ponarzekać w ten właśnie sposób. I bardzo dobrze - to znaczy, że dostrzegasz, jak dużo rzeczy wokół Ciebie można zrobić lepiej, sprawniej, atrakcyjniej, z większym jajem i polotem.
Jeśli zatem narzekanie jest Twoją największą pasją, marzysz o wczesnej emeryturze, brzydzisz się wysiłkiem umysłowym i wszelkimi przejawami aktywności życiowej, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. We wrześniu w „Światowidzie" rozpocznie działalność Klub Marudera. Na comiesięcznych spotkaniach (bo komu chciałoby się spotykać częściej?) pod okiem najlepszych ekspertów zrzędologów ćwiczyć będziemy techniki zrzędzenia. Po części teoretycznej przejdziemy do zajęć praktycznych, czyli bezrefleksyjnego gapienia w telewizor połączonego z drapaniem się po brzuchu.
Jeśli jednak masz w głowie trochę oleju, jakiś ciekawy pomysł, sporo chęci do działania, talent lub pasję, którą chciałbyś zarazić innych, to koniecznie dołącz do ekipy Ludzi Twórczych. Na naszych spotkaniach obowiązywać będzie kategoryczny zakaz smęcenia i nudzenia. A co w zamian? Działanie, działanie i jeszcze raz działanie, czyli rozwój pasji, organizacja imprez, realizacja Twoich marzeń i pomysłów, ćwiczenie umiejętności społecznych i praktycznych, które mogą przydać się w szkole, na studiach, w późniejszym życiu zawodowym. Stworzymy ekipę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

 


Znów na przystanku zaczynasz swój dzień,
pod powiekami jeszcze plącze się sen,
jesteś jak dziecko rozgrzanego słońca,
nikt Cię nie kuma tak naprawdę do końca.
W głowie masz czad, a w sercu masz wulkan,
we włosach wiatr, kieszenie na burtach,
jak zawsze znów podążasz swoją drogą,
szkoda Ci tych, którzy robić tak nie mogą!Jeśli powyższy opis z piosenki Sidneya Polaka pasuje do Ciebie, możesz czuć się zaproszony do Warsztatu Ludzi Twórczych.

 

Czym będziemy się zajmować?


Cel główny naszych spotkań: kreatywnie myśleć, pisać i działać. Warsztaty (w tym plenerowe i wyjazdowe) umożliwią nabycie doświadczeń, które przydadzą się w życiu zawodowym. Jeśli marzysz o karierze dziennikarza, literata, animatora kulturalnego, wychowawcy dzieci i młodzieży, chcesz pracować w mediach, public relations, reklamie albo marketingu, koniecznie zgłoś się do Warsztatu Ludzi Twórczych. Ta odjazdowa oferta programowa z pewnością zainspiruje Cię do wyboru swojej drogi zawodowej. A oto niektóre z propozycji warsztatowych odbywających się w ramach poszczególnych bloków:

 

Twórcze myślenie


- gry, zabawy i ćwiczenia rozwijające Twą sprawność umysłową. Wydaje Ci się, że ich nie potrzebujesz? Przekonajmy się. Poniżej widzisz 9 punktów. Przerysuj ten układ na kartkę, a następnie spróbuj połączyć wszystkie punkty czterema liniami prostymi bez odrywania długopisu od podłoża. Powodzenia!

 

•          •          •  

•          •          •                                                                     

•          •          •


- ćwiczenia umiejętności interpersonalnych (komunikacja, asertywność, kontrola stresu, negocjacje)
- warsztat kreatywnej mandali
- sztuka przemawiania (sąd nad poglądem, ćwiczenia oratorskie, ćwiczenia przed kamerą)

 

Twórcze pisanie


- warsztaty dziennikarskie (stylistyka, gatunki dziennikarskie): zasady tworzenia informacji, felietonu, reportażu; możliwość odbycia praktyk w portalu www.eswiatowid.pl albo założenia podstrony Warsztatu Ludzi Twórczych. Do dyspozycji warsztatowiczów jest sprzęt CKiWM (kamera, dyktafon, aparat cyfrowy, komputery)
- ćwiczenia literackie: sztuka interpretacji, analiza tekstu (od hiphopu do poezji), pisanie tekstu do melodii
- językoznawstwo praktyczne: pisanie CV, listów motywacyjnych, podań, listów sponsorskich itd.

 

Twórcze działanie


- tworzenie rozrywki:
* spotkanie z artystą hiphopowym, współtwórcą płyty Północ Centrum Południe (tworzenie teledysku, proces nagrywania i promocji płyty)
* spotkanie z organizatorem największego w Polsce Północnej widowiska sportowo- muzycznego „Wysokie Loty Gdańsk 2006" (zawody snowboardowe i koncerty rockowe)
- organizacja wydarzeń kulturalnych (marketing, reklama, promocja) przy ścisłej współpracy z CKiWM Światowid
- realizacja własnych pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne
- możliwość zaprezentowania lokalnej społeczności własnego talentu poprzez organizację koncertu, wystawy itd.
- okazja do nawiązania nowych przyjaźni z utalentowanymi rówieśnikami z innych sekcji oraz z młodzieżą zagraniczną, która odwiedza Światowid w ramach licznych projektów.

 

W ramach warsztatu zorganizujemy GIEŁDĘ POMYSŁÓW, na której młodzi ludzie z Elbląga zaprezentują swoje propozycje na wzbogacenie oferty kulturalnej. Najlepsze pomysły zostaną zrealizowane, a ich autorzy nagrodzeni.

 


Spotkanie organizacyjne Warsztatu Ludzi Twórczych:
13 września, godz. 17.00, sala 38 (I piętro) CKiWM Światowid.

 

Zapraszam serdecznie. W razie pytań i wątpliwości dzwoń lub pisz do mnie:
Jędrzej Rusiński
Dział Projektów i Strategii CKiWM Światowid
tel. 055 611 20 83
mail: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl

 

Autor: przyg.jk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna