Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Poznali nowe metody uczenia się

2019-10-25,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Są gry – komputerowe, ale nie tylko – którym wystarczy chwila, żeby wciągnęły nas bez reszty. To jest ten stopień zaangażowania, kiedy mózg chłonie najlepiej. Najlepsi edukatorzy wykorzystują ten fakt, żeby uczyć. Tajniki skutecznego uczenia się przez ostatnie kilka dni przybliżali w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu animatorzy z niemieckiej organizacji International Exchanges Berlin. Warsztaty odbyły się w ramach erazmusowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.

- Rzeczywistość wymaga od nas, żebyśmy ciągle uczyli się nowych rzeczy. Technologia idzie do przodu i ja chcę za nią nadążać – przyznała jedna z uczestniczek berlińskich warsztatów dla seniorów i edukatorów. – Dobrze, że są takie spotkania, gdzie możemy dowiedzieć się jak to robić.

Jak się okazuje, coraz więcej z nas jest – nie słuchowcami czy wzrokowcami – a kinestetykami.
- Kinestetycy to osoby, które najlepiej uczą się przez dotyk i w ruchu – wyjaśniała Ada Riggaci z International Exchanges Berlin. – Wiedza o tym, jakimi technikami uczymy się najlepiej, pozwala prawidłowo dopasować skuteczne techniki uczenia.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli przetestować takie sposoby na przyswajanie nowych umiejętności jak edukowanie przez granie, nauka przez błędy czy visual thinking. Poznali również aplikacje edukacyjne, między innymi mentimeter, usprawniającą pracę metodą burzy mózgów oraz kahoot.

- Visual thinking, czyli wizualne myślenie to sposób na kreatywne spojrzenie na problem – tłumaczył niemiecki edukator Francesco Molinari.- Świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi i seniorami, a także w biznesie. Stosowanie metody w edukacji wzbogaca słownictwo, wymusza prowadzenie konwersacji oraz wysuwania wniosków. Pomaga w nauce języków obcych.

Berlińskie warsztaty dla seniorów odbyły się w CSE „Światowid” w dniach od 21 do 24 października.
Są one częścią projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów, który polega na wymianie doświadczeń  z organizacjami z trzech krajów: Hiszpania, Niemcy i Włochy. We wrześniu przedstawiciele hiszpańskiej organizacji AIFED opowiadali o swoich sposobach na aktywizowanie seniorów i angażowanie ich w wolontariat. Z kolei w październiku edukatorzy z International Exchanges Berlin opowiedzieli o metodach skutecznego uczenia się. W listopadzie odbędzie się ostatnie w Polsce spotkanie szkoleniowe w ramach tego projektu. Przeprowadzą je włoscy animatorzy ze stowarzyszenia Euro-Net.

Program „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu.

Partnerzy: Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible, Hiszpania – EURO-NET, Włochy
– International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR, Niemcy.


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna