Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

2019-11-04,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Lubisz oddawać się pracom manualnym i drzemie w Tobie „złota rączka”? Nie zmarnuj okazji i przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już 4 listopada, w ramach projektu „Akademia+60”, odbędą się warsztaty „DIY - zrób to sam”.

Tym razem CSE „Światowid” proponuje zajęcia dla mężczyzn, którzy chcieliby sami zaprojektować i wykonać nietypowy przedmiot, jakim będzie tablica manipulacyjna.
- Po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą, która ma zaktywizować i zainspirować – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - Warsztaty „DIY – zrób to sam”, dofinansowane ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dają uczestnikom szansę wykazania się, pochwalenia własnymi umiejętnościami, samodzielnego wykonania praktycznych, ale i efektownych przedmiotów.

Czym jest tablica manipulacyjna?
Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to wyjątkowy gadżet, który może być prezentem dla dziecka lub osoby starszej, której dłonie wymagają ćwiczeń.
Najfajniejsze w niej jest to, iż składa się z przedmiotów, które uznamy, że powinny się tam znaleźć. Mogą to być przedmioty powszechnie niedostępne dla dzieci, przedmioty codziennego użytku, a także te, które wydają się nieco zapomniane, a nawet lekko zepsute. Przykładowo, do wykonania tablicy użyć możemy kalkulatora (nie musi działać, chodzi o samą możliwość naciskania klawiszy), pilota do telewizora, klamry od paska, guzika, suwaka, rzepa pasmanteryjnego, lusterka, dzwoneczka, minutnika itp.
I tu mamy prośbę do osób, które zechcą wziąć udział w warsztatach: najlepiej będzie, jeśli przyniesiecie gadżety, które chcecie wykorzystać do stworzenia tablicy.

Zajęcia odbędą się 4 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w pracowni plastycznej nr 16 CSE „Światowid” (poziom -1 budynku). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl
Projekt Akademia+60 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy medialni projektu Akademia +60: 
Truso TV, Portal Kulturalny Warmii i Mazur e-Światowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, strona internetowa miesięcznika "Razem z Tobą".


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna